Madalya töreninde renkli görüntüler!

25 Temmuz 2017 18:06- Son Güncelleme - 25 Temmuz 2017 18:06
Google news abonelik
Madalya töreninde renkli görüntüler!

Samsun'da düzenlenen 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları, renkli görüntülere sahne oluyor.

Kentte resmi açılışı 18 Temmuz'daki görkemli törenle yapılan oyunlar, atıcılık, atletizm, badminton, basketbol, bowling, dağ bisikleti, futbol, golf, güreş, hentbol, judo, karate, masa tenisi, oryantiring, plaj voleybolu, tekvando, tenis, voleybol, yol bisikleti ve yüzme olmak üzere 20 branşta 97 ülkeden 3 binin üzerinde sporcunun katılımıyla sürüyor.

Karate branşında Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen final müsabakalarının ardından madalya töreni yapıldı. Farklı kilolarda kadın ve erkek sporculardan dereceye girenlere, madalyaları verildi.

Madalya töreni öncesi sporcuların kutlamaları renkli görüntüler oluşturdu. Türkiye, Rusya, Ukrayna, Brezilya, Kazakistan, İran, Venezuela, Bulgaristan, İtalya, İsrail, Meksika ve Tayvan'dan sporcular ve heyetlerde görev alanlar, seremoni öncesi sahayı doldurdu. Sevinç gösterisinde bulunan sporcular, Türkçe oyun havalarının çaldığı salonda milli karateciler gibi dans etmeye çalıştı.

Eğlenceli vakit geçiren konuk sporcular, Türkiye'de bulunmaktan çok mutlu olduklarını, Samsun'u çok sevdiklerini ifade etti.