AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Marcao'nun satışına vize yok

İlk Yayınlanma : 19 Eyl 2020 - 13:08 / Son Güncelleme : 19 Eyl 2020 - 13:13

Son dakika haberleri... Galatasaray’da Marcao veya Luyindama satışına Fatih Terim şartlı onay vermişti. Taraftar da şartlı onay veriyor. Marcao’nun 15 milyon Euro’ya satışı taraftar nezdinde kabul görmedi. İşte detaylar...

Marcao'nun satışına vize yok

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Son yıllarda transfer dönemlerini stresli geçiren Galatasaray yönetimi, iki yaz döneminde santrfor konusunda yaşadığı yüksek gerilimi bu sezonda da orta saha özelinde yaşadı. Lemina ile Seri ayrıldıktan sonra yerlerine takviye yapmayı geciktiren sarı-kırmızılı yönetimden Karo Etebo hamlesinden sonra bir orta saha transferi daha bekleniyor.

Yeni takviyeler için kaynak yaratmaya ve oyuncu satmaya çalışan Galatasaray’da daha önce de en çok değer bulan oyuncular Luyindama ve Marcao’nun satışı masaya yatırılmış, teknik direktör Fatih Terim de eğer yerine aynı kalitede isim getirilecekse iki oyuncudan birini gönderilmesine onay verebileceğini bildirmişti.

Ndiaye’de olduğu gibi

Dün Marcao konusunda sıcak gelişmeler yaşandı. Roma’nın Brezilyalı stoper için 13 milyon Euro önerdiği, Galatasaray’ın ise 15 Milyon Euro’ya çıkılmasını istediği, İtalyanların bu fiyata çıkarsa transferin biteceği şeklinde haberler medyaya yansıdı. Ancak taraftar yönetime bu konuda net tavrını koydu: Bu fiyatlara Marcao’nun gönderilmesi kabul edilemez... Badou Ndiaye için transfer haberleri çıktuğundan taraftardan benzer tepkiler alan Galatasaray yönetimi, bu hamleyi resmi siteden yalanlamış ve Ndiaye defteri kapanmıştı.

İşte Marcao konusunda gelen bazı tepkiler:

Sco1905: “Sol ayaklı, ayağına hakim, oyun kurabiliyor, ligin belki de en iyi stoperi, Şampiyonlar Ligi tecrübesi var ve henüz 24 yaşında. Saçma sapan isimlerin komik rakamlara transfer olduğu yerde savunma bakanımız Marcao’yu isteyen en az 20 milyon € verecek kardeşim.”

Futbol10gs: “Marcao gibi sol ayaklı oyun kurabilen bir stoperin dünyada şu anda değeri en az 30 milyon Euro‘dur. Elimizdeki değeri çöp etmeyin !!!”

pitbull_melo80: “Ndiaye'nin 28 yaşında 16 milyon Euro'ya satıldığı yerde 24 yaşında ki Marcao'yu 15 milyona satıp ligin en iyi savunma dörtlüsünü bozarsa yönetim bunu kimseye açıklayamaz.”

Galatasaray’dan ayrılıyor mu?

Galatasaray’da son 24 saattir gündem Marcao... Brezilyalı stoper için  Roma’dan yapılan teklif karşısında sarı-kırmızılı yönetimin ne yapcağı merakla bekleniyordu. Taraftarlar sosyal medyadan güçlü bir şekilde 10-15 milyon Euro’ya satılamaz çağrısı da yaparken, durum değerlendirmesi yapan Galatasaray yönetimi Marcao’yu satmamaya karar verdi. Brezilyalı stoper için asgari 20 milyon Euro’luk kota kotan Cimbom, bu hafta orta saha konusunda girişimlerini hızlandıracak.