Marmaris'te Aquamasters yarışına rekor ilgi!

14.05.2015 - 17:16 | Son Güncellenme: 14.05.2015 - 17:16

Uluslararası Aquamasters Yüzme Şampiyonaları, Marmaris'te rekor katılımla gerçekleşiyor...

16-18 Mayıs 2015 tarihleri arasında Marmaris Su Sporları Merkezinde gerçekleştirilecek Uluslararası Aquamasters Masterlar Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası ve 19 Mayıs 2015 tarihinde "Dünya Barışı İçin El Ele" sloganı ile İçmeler Orka Beach açığında yüzülecek Uluslararası Açık Su Orka Maratonu'na rekor başvuru gerçekleşti.

2008 yılından bu yana ülkemizde yapılan  masterler yüzme şampiyonaları içinde uluslararası formatıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Aquamasters Şampiyonalarına 50'den fazla kulüp ve ferdi sporcu olmak üzere, toplamda 700 başvuru ile katılım  rekorunun kırıldığını açıklayan Aquamasters Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Demirel, şampiyonanın ülke spor turizmine de önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Yarışmaların startını Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Yrd. Doç.Dr. Ahmet Mazhar Bozdoğan'ın vereceği 25 yas üstü master yüzücülerin katıldığı şampiyonalardan Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası, yarışmaya 50 m serbest branşında katılacak olan İstanbul Yüzme İhtisas Spor Kulübü’nün 92 yaşındaki sportmen yüzücüsü Nejat Nakkaş adına düzenlenecek.

3000 ve 6000 metrelik iki parkurdan oluşan Açık Su ORKA Maratonu ise yarışmanın startını verecek olan master yüzücü, Galatasaray Spor Kulübü ve Milli takımlar eski Teknik Direktörü  değerli  spor adamı Yılmaz Özüak adına yüzülecek.
  
 Aquamasters Şampiyonalarında çeşitli kategorilerde kırılması beklenen Türkiye rekorları ve tüm dereceler
 Türkiye Yüzme Federasyonu'nun görevlendirdiği resmi hakemler tarafından  tescil edilecek.

Türkiye Yüzme Federasyonu ile işbirliği içerisinde gerçekleşecek  ve FINA kurallarının uygulanacağı Uluslararası Aquamasters Şampiyonaları sırasında Türkiye Yüzme Federasyonu yetkilileri, Teknik Direktörleri ve Akademisyenlerin  katılacağı oturum ve söyleşilerde, Dünya’da Master Yüzmenin gelişimi, spor turizmine katkısı ve Kazan 2015 Dünya Masterlar Şampiyonası hakkında da bilgiler verilecek.

Marmaris Belediyesi'nin destekleri ve  Marmaris Deniz Ticaret Odası, ORKA Hotels, Arena, ERGO Sigorta, Ahu Hospital, Sports TV ve Radyospor'un  sponsor olduğu Şampiyonalar boyunca, mesafelerinde ve stillerinde, her yaş grubundan, kadın ve erkek yarışmacılardan  ilk üçe girenler madalya ile ve tüm yarışlar genelinde en iyi kadın ve erkek yarışmacılar  kupa ile ödüllendirilecekler.

Ayrıca  Açık Su ORKA Maratonu 3000 ve 6000 metre genel klasmanı kadın ve erkek birincileri, 2016 maratonuna dek Orka Men ve Orka Women olarak anılacak ve 5 yıldızlı Marmaris'in yükselen değeri Sentido ORKA Lotus Beach Otel'de ikişer kişilik hafta sonu tatili kazanacaklar.

 Aquamasters Şampiyonaları sırasında Marmaris'in tanıtımına yönelik olarak ve aynı zamanda yüzme sporuna olan farkındalığı artırmak ve teşvik etmek amacıyla düzenlenen "Yüzüyorum" temalı bir fotoğraf projesinin startı verilecek. Her yıl farklı aşamaları hayata geçirilecek ve sergilenecek şekilde planlanan
 projede Türkiye’nin değerli fotoğraf sanatçıları yer alacak.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler