• Diğerleri

MEB son dakika okullar ne zaman açılacak? Okul tatili kaç gün sürecek?

2019-2020 Eğitim dönemi için meraklı arayış devam ediyor. Öğrenci ve velilerin merakla araştırdığı okullar ne zaman açılıyor sorusunun yanıtı belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada uzaktan eğitimin ne zamana kadar yapılacağını duyurdu. Öğrenci ve velilerde ise 'okullar ne zaman açılacak' sorusu oluştu. İşte haberin detayları...
26 Mart 2020 21:41- Son Güncelleme - 26 Mart 2020 21:41
MEB son dakika okullar ne zaman açılacak? Okul tatili kaç gün sürecek?

MEB son dakika okullar ne zaman açılacak? Soruları merak konusu oldu. Türkiye'de ölümlü coronavirüs vakalarının rastlanmasının ardından okullar 1 hafta tatil olmuş ardından da uzaktan eğitim uygulamasına geçilmişti. Bugün Milli Eğitim Bakanı ve Sağlık Bakanı koronavirüs tedbirleriyle ilgili alınan son önlemleri açıkladı.

MEB OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimin 30 Nisan'a kadar devam edeceğini bildirdi.

30 Nisan 2020 Perşembe gününe denk geliyor. 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın Cuma gününe denk gelmesi sebebiyle okulların 4 Mayıs tarihinden önce açılmayacağı ön görülüyor. 

 

UZAKTAN EĞİTİM UZATILDI MI?

Corona Virüsü kapsamında tatil edilen okullarda tatil sürelerinin uzatılıp uzatılmayacağına dair Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklaması geldi. Bakan Selçuk okullar 30 Nisan 2020'ye kadar uzatıldı. Öğrenciler 30 Nisan'a kadar uzaktan eğitimine devam edecek.

RAMAZAN AYI 24 NİSAN'DA BAŞLAYACAK

Öte yandan bu yıl Ramazan ayı 24 Nisan 2020 Cuma günü başlayacak ve 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü ise sona erecek.

OKULLARDA CORONA VİRÜSÜ TEDBİRİ

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüse karşı tedbirlerini karşı üç aşamalı olarak hayata geçirdi. Okullarda bilgilendirme çalışmaları, eş zamanlı hijyen ve olası bir tatil durumunda her zaman ve her yerden erişilebilen uzaktan eğitim altyapısı.

Bakanlık, öğrenci, öğretmen ve velilerin bu süreci paniğe kapılmadan sağlıklı bir şekilde geçirebilmesi için 444 0 632 numaralı MEBİM çağrı merkezi üzerinden de 7 gün 24 saat destek ve yönlendirme hizmeti sunuyor.

9. Hafta / Schalke 04 - Borussia Dortmund: 0-0 (Özet)