Mehmet Demirkol: 10 milyon veren 'Hadi canım güle güle' diyeceksin.

7 Aralık 2017 14:36- Son Güncelleme - 7 Aralık 2017 14:36
Google news abonelik

Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Facebook'ta Fanatik TV'de soruları yanıtladı... Mehmet Demirkol'un söylediklerinden AJANSSPOR'un derledikleri şunlar:

Mehmet Demirkol: Fatih Terim'in Bosna Hersek Milli Takımı'na gideceğinden şüpheliyim. Terim'im mali  isteklerini karşılayabilerler mi? Çünkü orada normal paralar veriyorlar.

 

Mehmet Demirkol: Vidal'in oyunculuğuna Aykut Kocaman bir şey demez ama bir takım alkol gibi problemleri var.

Mehmet Demirkol: Sezon sonuna doğru şampiyonluk adayları azalır. Başakşehirliler bana kızıyor ama büyük takım  taraftarı büyük güç. Taraftar varsa bir kere kafadan 40 puan demek.

Mehmet Demirkol: Galatasaray kendisini sabote etmezse içerdeki bütün maçlarını kazanır. Deplasmanlarda yüzde 60-70 galibiyet oranını yakalarsa bu yarışın içinde olurlar. Galatasaray'ın en büyük sorunu kulübe  yetersizliği...

Mehmet Demirkol: Beşiktaş zaten 1 numaralı aday. Fenerbahçe'nin durumunu Bursaspor maçından sonra konuşalı.  Kadro kalitesi şampiyonluk için yeter. Dünyada başka oyuncu mu yok, sürekli Sow gündeme geliyor. Giuliano  destek santrafor. Alex ise tam bir 10 numaraydı. İkisi birbirinden çok farklı.

Mehmet Demirkol: Beşiktaş'ın Sevilla'yı elemesi, Zico dönemindeki Fenerbahçe gibi bir şey olur. Lider olması  işe yaradı. Lens tutuk olmasa daha farklı bir galibiyet olabilirdi. Kaçırdığı pozisyondan sonra biraz düştü.

Soru: Dursun Özbek'in Tudor'la devam etmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Mehmet Demirkol: Büyük cesaret.

Mehmet Demirkol: Lucescu'yu çok beğenen biriyim ancak Lucescu'nun çok uzun vadeli çalışacağını zannetmiyorum.  Hâl ve tavırlarından da hiç hoşnut değilim.

Mehmet Demirkol: 75 puan bu sene kesin şampiyon yapar. Altına da inebilir. Aykut Kocaman'a hak veriyorum.  Beşiktaş için de geçerli bu puan. Avrupa'da büyük iş yaptılar. Çıktığı gruptaki takımlar ülkelerinde iyi  yerlerde. İkinci inanılmaz iş yapan takım da Shakthar.

Mehmet Demirkol: Trabzonspor'un Burak gibi bir silahı var. Yokken gol atıyor adam! büyük takım olduğun için  kafadan 40 puanın var. Burak olduğu için 10 puan da oradan gelir. Kalan 10 puanı da Rıza Çalımbay alsın. Rıza  hoca için bu sene büyük takım teknik direktörü olup olamayacağını göstereceği yıl. Bu sene olmazsa seneye  şampiyon yapması lazım Trabzonspor'u.

Mehmet Demirkol: Ronaldo 40 yaşına kadar oynayacağım diyor. 3-4 sene sonra gelebilir. Ama Manchester'a  döneceği konuşuluyor.

Mehmet Demirkol: Galatasaray çok dengesiz. Devre sonuna kadar sıfır puan da toplayabilir 9 puanda... 7 alırsa  iyi. 6 ve altı büyük tartışma yaratır. Tudor gitsin de kim gelecek? Konu o. Belli ki Fatih Terim ile bir  problem var. Arda Turan ile anlaşıldığı için de istenmiyor olabilir. İstemeyeni çok. Belki Fatih Terim de  kapıları kapamıştır.

Mehmet Demirkol: Beşiktaş bu grupta 4. olsa neden oldun diyemezdin. Alkışlayacağız tabi. Ve bu başarıyı daha da büyüteceğiz. Beşiktaşlı arkadaşlarınız tebrik edin. Benim de Beşiktaşlı arkadaşlarım geliyor ve takılıyor bize. Takılacak tabi. İşin güzelliği burada. Spor kahramanlar yaratmakla olur.

Mehmet Demirkol: Bir dönem Mustafa Denizli gelsin dendi. Biz de dedik. Geldi, patladı! Ama şu an Terim için  bir dolu sebep olabilir ki istemeyeni çok.

Mehmet Demirkol: Ankaragücü'nde bir rahatlama var. Gerginlikten çıktılar. İiyi bir teknik sirektör ve iyi bir yapılanma var. İzliyorum maçlarını, silindir gibiler. Büyük takım farkını Ankaragücü de gösteriyor.

 

Mehmet Demirkol: Cenk Tosun gitmemeli. Sezon sonu beklenmeli ama gittiğine dair çok iddialar var. Cenk Şampiyonlar Ligi starı. Beşiktaş fiyat belirlemesin. Alacak olan gelsin söylesin vereceği parayı. Üzerine etiket yazılmayacak kadar değerli. 10 milyon veren 'Hadi canım güle güle' diyeceksin.