Mehmet Demirkol: Falcao'nun 90 dakika oynaması risk

10 Aralık 2019 18:09- Son Güncelleme - 10 Aralık 2019 23:43
Google news abonelik

Spor yazarı ve yorumcusu Mehmet Demirkol, yayıncı kuruluşta yayınlanan beIN Manşet programında sporun gündemini değerlendirdi. Demirkol'un değerlendirmelerinden Ajansspor'un derledikleri şu şekilde;

Var olan bütün sektörler gibi bu sektörde de denetlenebilir bir sistem olmalı. Demek ki yapılan anlaşmanın şartlarına kulüplerimiz uyamıyor. Ondan dolayı harcama limitleri artırıldı. Büyük çoğunluğunun sıkıntısı var. İhtar almasınlar diye yapılmamıştır bu. Bütün kulüplerin hesap verebilir şekilde bu durumu sürdürmelidir. Aksi durum, kulüpleri batıracak.

Kulüpler Birliği ile TFF’nin yaptığı ortak açıklamayla limitler belirlendi. UEFA’nın koyduğu kurallarla kulüpleri nasıl ayakta tutabiliriz diye düşündüler. 5.ayda daha sert kurallar getireceğiz dediler. Şimdi bu kurallara uyanlar mağdur oluyor.

MHK Başkanı, Alanyaspor – Fenerbahçe maçından sonra kural hatası olmadığını söylemişti. Kendisi buna karar verebilir diye biliyorum. IFAB’a da başvurabilir. Ancak resmi bir başvuru olmamış, en azından IFAB Ceo’sunun haberi yok.

Hakemler kendi aralarında ve VAR ile telsizle konuşuyorlar. İki tane işgüzar, frekansa girip bu konuşmaları dinleyebilir mi? Bunun dinlenemiyor olması lazım. Sabote edilebilir bir şey olmaması lazım. Orada milyarları ilgilendiren bir durum var. Orada atılan bir gol milyonlarca doları farklı yerlere götürüyor.

Emre Mor, santrfor değil. Üzerine bir gelecek hayal edebileceğin bir futbolcu değil. Falcao’nun 90 dakika forma giymesi bir risk. 3 yıllık yatırım yapmışsın. Kendini zorlamış sakatlanmış. Eren Can bu kalibrede bir futbolcu mu? Eğer öyleyse oynat, yaşına falan bakılmaz.

Fatih Terim, son iki sezonun şampiyonu ve 8 şampiyonluk yaşamış. Abdullah Avcı ile bir eşitlik yok. Beşiktaş’ta Abdullah Avcı, tartışmasız en güçlü figür değil. Ersun Yanal da Fenerbahçe için öyle… Ancak Fatih Terim’in alternatifi yok. Başkan mı, Fatih Terim mi desen ne yanıt verilir?

Fatih Terim, ‘Falcao’ya gelene kadar ben stoper istiyorum’ dedi. Galatasaray ne oynuyor? Galatasaray’ın tanımı tek kelime: Muslera. Başka bir kaleciyle Şampiyonlar Ligi’nde eksi 20 averaj olabilirdi. Ligde de bu konumda olmazdın.

Abdullah Avcı, 'benim teknik direktörlüğüm eleştirilemez' diyor ama sıfır kupası var. Karşısında Fatih Terim’in 40 kupası var.

Abdullah Avcı’yı kutlamamız gereken durumlar var. Gökhan ve Caner’den böyle bir performans almasını beklemiyordum. Burak Yılmaz’ı da bunun içine katabilirim. Bir birlerine uymayacaklarını düşünüyordum.

Visca, ben oynamayacağım demediyse Başakşehir göndermez ya da mali açıdan zor durumda kalmış olması lazım. Ligin en önemli oyunculardan birisi ve Başakşehir’in de şampiyonluk hedefi var. Fenerbahçe’ye transferi beni şaşırtır.

Melnjak da Clichy de sezon başında Fenerbahçe için konuşuldu. İkisi de bu sezon hücuma daha yakın oynuyor. Fenerbahçe’nin kullanabileceği oyuncular.

AJANSSPOR

En İyi Goller | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)