Melih Şendil'e kınama, yayıncı kuruluşa teşekkür

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), cinsiyetçi ifadeleriyle tepki toplayan beIN SPORTS spikeri Melih Şendil'i kınadı. Peki TFF Melih Şendil hakkında ne açıklama yaptı? TFF beın SPORTS için ne dedi? İşte detaylar.
8 Ağustos 2020 21:25- Son Güncelleme - 8 Ağustos 2020 21:27
Google news abonelik
Melih Şendil'e kınama, yayıncı kuruluşa teşekkür

TFF, beIN Sports kanalında yayınlanan "Maç Sonu" programında kullandığı cinsiyetçi ifadeler nedeniyle Melih Şendil'i kınarken, yayıncı kuruluşa teşekkür etti.

TFF'den yapılan açıklama şöyle:

"beIN Sports kanalında dün gece yayınlanan "Maç Sonu" programında sunucu Melih Şendil, "futbolda kadınların olmaması" gerektiğine dair sporda ayrımcılık içeren ve asla tasvip etmeyeceğimiz ifadelerde bulunmuştur.

Kadın Milli Takımları ve liglerinde forma giyen kadın futbolcularımız ile daima gurur duyan, kadın futboluna teşvik eden, her platformda kadınlara destek veren Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Melih Şendil'i kabul edilemez, sporun ruhu ve değerleriyle bağdaşmayan sözlerinden dolayı kınıyoruz.

Ayrıca sunucusunu kınayan ve böyle bir durumun bir daha yaşanmaması için her türlü önlemi aldığını açıklayan Süper Lig ve 1. Lig yayıncımız Digiturk'e teşekkürlerimizi sunarız"

RB Leipzig - Freiburg (1-1) - Maç Özeti - Bundesliga 201/20