AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Menajeri açıkladı: Mesut Özil'in önünde iki seçenek var!

İlk Yayınlanma : 12 Oca 2021 - 19:47 / Son Güncelleme : 12 Oca 2021 - 19:58

Arsenal'dan ayrılmak için görüşmelerini sürdüren Mesut Özil hakkında menajeri açıklamalar yaptı. Fenerbahçe'ye gelecek mi? Fenerbahçe' Menajeri açıkladı... Fenerbahçe'yle anlaştığı iddia edilen Mesut'un ne son durumu hakkında detaylar belli oldu. İşte o açıklamalar...

AJANSSPOR - HABER

Fenerbahçe'ye transferi için gün sayılan Mesut Özil'in menajerinden son dakika açıklaması geldi.

Mesut Özil'in menajeri Erkut Söğüt: “Mesut'un Arsenal'da herkesin bildiği bir süreci var. Mesut, şu an istediği kulüple görüşebilir, özgür. Biz de şu an bunu yapıyoruz. İki alternatif var. Biri sezon sonuna kadar kalmak, diğeri ocak ayında ayrılmak. "Mesut kadro dışı bırakıldıktan sonra da A takım ile antrenmanlara devam etti. Mesut'un sadece maç eksiği var." dedi.

"Herkes Mesut'un Fenerbahçeli olduğunu biliyor"

Menajer Söğüt Özil'in çocukluğundan itibaren sarı lacivertli takımı tuttuğunu dile getirdi.

Özil "Mesut'un Fenerbahçeli olduğunu herkes biliyor. Bir kulübe gittiğiniz zaman sadece oyuncu olarak gitmek var, bir de çocukluğunuzdan beri taraftarı olduğunuz, derbilerini izlediğiniz kulübe gitmek var." ifadelerini kullandı

Menajer Söğüt, Mesut Özil'in bir gün Fenerbahçe'de oynamak istediğini hep söylediğini belirterek "Türkiye'ye gelecekse Fenerbahçe'de oynayacak inşallah. Mesut hep demiştir bir gün Fenerbahçe'de oynayacağım diye. Süreç şuan devam etmekte. Süreci bekleyelim" dedi.

'Nereye gitmek istidediği anlaşılmıştır'

Mesut Özil'in dün attığı tweetlerden sonra nereye gitmek isteğinin anlaşıldığını belirten Söğüt, şunları söyledi: "Mesut'un Fenerbahçeli olduğunu herkes biliyor. Dün de bunu açıkladı zaten. Mesut sadece bir futbolcu değil. Mesut, koyu bir Fenerbahçeli. Türkiye'ye gelirse sadece Fenerbahçe'de oynayacağını da söyledi. Türkiye'ye giderse Fenerbahçe'de de oynayacak inşallah. Mesut'la 8 yıldır çalışıyorum, o hep bunu söyledi."

Mesut Özil Twitter'da ne demişti?

Mesut Özil, dün Twitter'da kendisine yöneltilen soruları yanıtlamıştı. Özil, "Almanya'da yaşayan her Türk aynı zamanda bir Türk takımını destekler. Ben de Fenerbahçe taraftarı olarak büyüdüm. İspanya'da Real Madrid neyse Fenerbahçe de odur: Ülkenin en büyük kulübü"  demişti.

İstanbul'da en sevdiğin semt hangisi sorusuna da "Kadıköy" yanıtını veren Mesut Özil, küçükken Jay Jay Okocha'nın 10 numaralı Fenerbahçe formasını giydiğini söylemişti.