Milan, artık Rangnick'e teslim

İtalyan devi Milan'ın yeni teknik adamı Ralf Ragnick oldu. Alman isimle 3 yıllık anlaşma sağlandı.
7 Temmuz 2020 10:16- Son Güncelleme - 7 Temmuz 2020 10:21
Google news abonelik

AJANSSPOR-DIŞ HABER

Eski şaşalı günlerini arayan İtalyan devi Milan, Alman futbol adamı Ralf Rangnick ile kulüp menajerliği için 3 yıllığına el sıkıştı. Böylece uzun süredir gündemde olan ve zaman zaman iplerin koptuğu görüşmeler son buldu.

62 yaşındaki Rangnick, gelecek sezondan itibaren takımı yeniden yapılandırmak için çalışacak.

Menajerlik koltuğunu geçen Ekim ayından beri kullanan Stefano Pioli'nden alacak olan Alman spor adamı, kulübün efsanesi  Paolo Maldini'nin yürüttüğü sportif direktörlük pozisyonunu da almak istiyor.

"Kulübün tamamını etkilemeliyim"

Rangnick,  kulüp menajerliği ve sportif direktörlüğün birleştirilmesi için yönetimle görüşecek. Rangnick, bu isteğini de "Kulübün tamamındaki gelişim alanlarını etkileyebilmeliyim" ifadeleriyle anlatıyor.

Almanya'da Hoffenheim, Red Bull Leipzig ve Red Bull Salzburg'u yeniden yapılandırarak adeta sınıf atlatan Rangnick, geçen yıl  Manchester United ve Bayern Münih dahil olmak üzere, birçok büyük kulüple adı anılmıştı.

Takımları gençleştirmesi ve yeni yetenekleri kazandırmasıyla öne çıkan Rangnick, futbol teorisine yaptığı katkıyla bir çok Alman teknik direktörünün yetişmesinde de pay sahibi oldu.

Berlusconi sattı gitti

Bu sezon da şampiyonluk yarışından uzak kalan Milan, Serie A'da en son 2011'de şampiyonluk yaşadı. İtalyan kulübü, uluslararası arenadaysa en son 2007'de Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu.

İtalya'da başbakanlık da yapan kulübün eski sahibi Silvio Berlusconi, 2017 yılında 220 milyon Euro karşılığında Milan'ı Haixa Capital’in ortaklarından Sino-Europe Sports Investment Management Changxing şirketine satmıştı.

Borçlarıyla birlikte kulübün Çinliler'e toplam maliyeti 740 milyon Euro'ya mal olmuştu.

Kulübün çoğunluk hissesi 303 milyon Euro karşılığında, bir yıl sonra da  ABD'li fon şirketi Elliot Management’ın kontrolüne geçmişti.

Milan yalanladı

Milan ise Ragnick ile sözleşme imzaladıklarına  yönelik çıkan haberleri yalanladı.