Milli judocular tatamiye çıkacak

25 Haziran 2018 17:34- Son Güncelleme - 25 Haziran 2018 17:34
Google news abonelik

Bosna Hersek'te düzenlenecek Ümitler Avrupa Judo Şampiyonası'nda 20 milli sporcu madalya mücadelesi verecek.

Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, şampiyona 28 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde başkent Saraybosna'da gerçekleştirilecek. Türkiye'yi organizasyonda 10'ar kadın ve erkek judocu temsil edecek.

Şampiyona öncesi İstanbul'daki kampta bir araya geldiği sporculara başarılar dileyen Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, "Bugüne kadar yaptığınız çalışma ve antrenmanların karşılığını almak için rakiplerinizle kıyasıya mücadele edeceğinize ve madalyalar kazanacağınıza inanıyoruz. Bunun için sizlere her türlü çalışma ortamını sağladık. Artık bunun karşılığını hem bireysel hem de ülkeniz adına taçlandırma zamanınız geldi." ifadelerini kullandı.

42 ülkeden 256 judocunun mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye adına tatamiye çıkacak sporcular şunlar:

Kadınlar: Müberra Güneş (40 kilo), Merve Azak (44 kilo), Buketnur Karabulut (48 kilo), Eda Karademir (52 kilo), Hasret Bozkurt, Dilay Tekin (57 kilo), Habibe Afyonlu, Ayten Yeksan (63 kilo), Hilal Öztürk, Mine Kalender (+70 kilo)

Erkekler: Emirhan Karahan, Muhammed Demirel (50 kilo), Ejder Toktay, Berat Bahadır (55 kilo), Salih Yıldız, Enes Uysal (60 kilo), Umalt Demirel (66 kilo), Ahmet Çuhadar (81 kilo), Fatih Acet (90 kilo), Ömer Kemal Aydın (+90 kilo)

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!