AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Milli stoper için yeni açıklama: "Ozan Kabak için büyük gün..."

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 08 Tem 2021 - 16:03 / Son Güncelleme : 08 Tem 2021 - 16:09

Bonservisi Schalke'de bulunan Ozan Kabak ile ilgili transferde son durumu Alman basını yazdı. Schalke'den Ozan Kabak için açıklama geldi.

AJANSSPOR-HABER 

Bonservisi Alman ekibi Schalke 04'te bulunan Ozan Kabak'ın geleceği merak konusu oldu. Alman basını, milli futbolcunun geleceğiyle ilgili son durumu yazdı. Ozan Kabak'ın transferi gecikecek mi? Detaylar haberde...

Liverpool, Ozan Kabak'ı tercih etmedi

Liverpool, geride bıraktığımız sezonun ikinci yarısında kiraladığı Ozan Kabak için 23 milyon Euro'luk satın alma opsiyonunu kullanmadı. Milli stoperin, EURO 2020'de Türkiye Milli Takımı'nda göstereceği performansla birlikte kulüplerin ilgisini çekmesi bekleniyordu. Ancak; bu durum gerçekleşmedi. 

Schalke'den son durum hakkında açıklama geldi

Türkiye Milli Takımı'nın Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki kötü performansı ve Ozan Kabak'ın süre alamaması Schalke'nin planlarını sekteye uğrattı. Ozan Kabak'ın geleceğiyle ilgili son durumu Schalke'nin sportif direktörlüğünü üstlenen Rouven Schörer açıkladı.

"Transferin zamanında gerçekleşebileceğine inanıyorum"

Rouven Schöreder, "Bizim tutumumuzda bir değişiklik yok. Önümüzdeki pazartesi günü özel bir gün olacak. Ozan, tatilinden sonra antrenmanımıza katılacak. Ozan transfer piyasasında yeri olan bir oyuncu. Transferin zamanında gerçekleşebileceğine inanıyorum" ifadesini kullandı. 

Zarar etmek istemiyorlar 

Galatasaray'ın 11 milyon Euro gelir elde ederek Stuttgart'a sattığı Ozan Kabak, Schalke'ye 15 milyon Euro bedelle transfer olmuştu. Schalke yöneticileri, 2019 yazında kadroya kattıkları futbolcudan en azından zarar etmek istemiyor. Mevcut durumda Ozan Kabak'ın transferinde biraz gecikme olacak gibi görünüyor. Ozan Kabak'ın adı Bayer Leverkusen ile anılıyor.