Galatasaray Haberleri | "Bir pasör çaprazı bizim bütçemizin iki katı"

Orhan Gülek
26.09.2023 - 10:14 | Son Güncellenme: 26.09.2023 - 12:00

Galatasaray Voleybol Takımı ile Hammer Jack arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. Yönetim kurulu üyesi Mehmet Cibara, şirket takımları ile kulüp takımları arasındaki bütçe farkına vurgu yaptı ve "Bir pasör çaprazı bizim bütçemizin iki katı" dedi. Cibara, Milli Takım'a oyuncu konusunda hiçbir zaman 3-4 oyuncu veremeyeceklerini söyledi.

Galatasaray Haberleri | "Bir pasör çaprazı bizim bütçemizin iki katı"

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray Daikin Kadın Voleybol Takımı'nın forma sırt sponsorluğu için Hammer Jack ile sözleşme imzalandı. İmza töreninde Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, "Sadece voleybolda değil diğer konularda da en büyük destekçimiz sponsorlarımız. Geçmiş senelerde ve hala devam eden bütün sponsorlara teşekkür ediyorum" dedi. 

Filenin Sultanları'nın başarısının sorulması ve Galatasaray'dan Milli Takım'daki oyuncu sayısıyla ilgili yorum üzerine Cibara şöyle konuştu, "Bu salondaki herkes ne hissediyorsa ben de onu hissediyorum. Uzun süreli çalışmanın ardından gelen bir başarı. 

Galatasaray'dan bir tane oyuncu var, diğer kulüplerden daha fazla diye bakmamak lazım. Bir kulüp çıkıp benden üç veya dört oyuncu varsa geriye bakmak lazım. Neslihan Demir, Esra yetişmiş; şu andaki kulüpleri değil. Bu çocukları bulan yetiştiren kulüpler esasında. 

Aslı Kalaç 2012 veya 2013'te aldık. Bizde profesyonel oldu, biz de yetişti. Galatasaray'dan yetişen diğer kulüplerde oynayan 42 oyuncu var. Şu anda takım şampiyon oldu Milli Takım'da bizden 2-3 oyuncu var demek yanlış. Biz hiçbir zaman oraya gelmeyiz. Biz yetiştiriciliğimizi ön plana aldık. 7 alt yapı takımımız var. 

Tüm Türkiye'ye yayılmış 22 voleybol okulumuzda iki binin üzerinde çocuğumuz var. 12 yaşından 17 yaşına kadar yetişiyor. Daha sonra 18 yaşında profesyonel oluyor. 22 yaşına kadar takımda kalıyor. 24-25 yaşından sonra iyi paralarla diğer kulüplere gidiyorlar. 10 sene önce olimpiyat vizesi alsaydık bu oyuncular neredeydi? Hiçbir şekilde 6-7 yabancılı oyuncu alıp milyonlarca dolar verip kadrolar kurmayacağız. Milli Takım'ın geniş kadrosundaki iki oyuncumuz var. Ayçin en iyi orta oyuncularından biri olacak. Bizim stratejimiz yetiştirici olmak. Oyuncu yetiştirmeye devam edeceğiz." 

İlgini Çekebilir
THY'den Filenin Sultanları'na sürpriz
Habere Git

Levent Yaz'ın istifasıyla ilgili soruya yanıt 14 Kasım'da

Yönetim Kurulu üyelerinden Levent Yaz'ın istifa etmesi ve Erden Timur'u işaret ettiği yorumuna ise Cibara yanıtın 14'ünde yapılacak Genel Kurul'da verileceğini söyledi. Cibana, "Bugünün konusu değil. Olayı kişisilleştirmemek lazım. Genel Kurul'da ki 14'ünde, başkanımız bu konuyla ilgili geniş açıklama yapacak. O zaman bilgilenirsiniz" ifadelerini kullandı.  

"Bir pasör çaprazı bizim bütçemizin iki katı"

Kadın voleyboluna ilginin çok arttığının hatırlatılması ve "Galatasaray bu ilginin kendisine gelmesi için yatırımı artırmayı düşünmüyor mu?" sorusu üzerine Mehmet Cibara, "Şampiyonlarımız geldi. Ayçin ve de ilk Avrupa şampiyonası'nda ilk resmi maçına çıkan Melissa. Sadece kadınlarda değil erkeklerde de çok iyi takımımız var. Bir zaman 12 dev adam vardı. Ondan önce cep herkülü vardı. Süreklilik açısından baktığınızda Galatasaray erkek ve Kadın Voleybol Takımları 2012'den bu yana bir sene hariç Avrupa'da oynadılar. Voleybolda bütçelerde ciddi uçurum var. Bankalar en büyük rakibimiz. Ana sponsorumuz THY en büyük rakiplerimizden biri. Bütçeler arasında ciddi farklar var. Bu yüzden de partnerlerimizle olan işbirliklerimiz bizim için çok önemli.

Bizim tüm takımın maliyeti 850 bin Euro civarında. Diğer takımlarda bir tek pasör çaprazının maliyeti bizim maliyetimizin iki katı. Bunun için sponsorlarımıza büyük önem veriyoruz. Ama biz yetiştiricilik yapmaya devam edeceğiz" yanıtını verdi.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler