Milliler zafer gecesini böyle değerlendirdi

5 Eylül 2019 02:23- Son Güncelleme - 4 Eylül 2019 23:24
Google news abonelik
Milliler zafer gecesini böyle değerlendirdi

2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası çeyrek finalinde Hollanda’yı 3-0 mağlup eden A Milli Kadın Voleybol Takımımız adını yarı finale yazdırdı. Zorlu mücadelenin ardından Ankara Spor Salonu’nda büyük bir sevinç yaşanırken, Milli Takımımızdan Eda Erdem Dündar, Hande Baladın ve Şebnem Simge Aköz soruları yanıtladı.

"Umarım yarı finalde de aynı başarıyı devam ettiririz"

Karşılaşmaya çok iyi hazırlandıklarını dile getiren takım kaptanı Eda Erdem Dündar, “Hırvatistan maçından sonra takım olarak düşündük ve dedik ki bizim daha iyi oynamamız gerekiyor. Hollanda çok güzel bir grup etabı geçirdi. Set vermeden buraya kadar geldiler. Finaller oynadılar. Bu seviyede çok oynamış bir ekip. Bu maçın zor olacağının farkındaydık ama herkes kendini hazırladı. Taktik anlamda çok iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Saha içinde çoğu şeyi başardık. Bu da skora yansıdı. Arkadaşlarımı kutluyorum. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı, her top için savaştı. Her sayıdan ve hatadan sonra birbirimize destek olduk. Biz bunu yapmalıyız, oyundan keyif almalıyız. Biz kendi işimizi yaptıktan sonra karşımıza çıkan takımın işi zor olacaktır. Filenin Sultanları olarak çok mutluyuz. Salonda bizi destekleyen 12 bin seyirciye ve ekran başında bizi izleyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarım yarı finalde de aynı başarıyı devam ettiririz.” şeklinde konuştu.

"Çok mutluyuz"

Taraftarın galibiyete önemli katkı yaptığını vurgulayan Hande Baladın “Öncelikle taraftarlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Hollanda’nın üstünde çok büyük bir baskı kurdular. Bizim ekstra bir performans göstermemizi sağladılar. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Performansım konusunda, turnuvanın başından beri elimden geleni yapmaya çalışıyorum takım adına. Ama böyle önemli bir maçta, tabii ki de böyle bir performans gösterdiğim, böyle katkı verebildiğim için çok mutluyum. Şimdi yarı finaldeyiz, evimizde, çok iyi bir oyunla finale çıkmak istiyoruz. Ama önce yarı finali geçmemiz gerekiyor. Umarım iyi bir performans sergileriz aynı şekilde. Çok mutluyuz bugün böyle kazandığımız için.” yorumunu yaptı.

"Seyircilerimiz rakip üstünde baskı kurdu"

Şebnem Simge Aköz ise “Öncelikle Ankara seyircisine çok teşekkür ederim. Rakip takım üstünde büyük bir baskı kurdular ve destekleriyle bizimle birlikte arkamızda savaşan bir güç oldular. Onlara minnet borçluyuz. Kendi evimizde son dörde kaldığımız içinse çok mutluyuz. Bugün kusursuza yakın bir oyun sergiledik. Herkes çok konsantreydi. Hollanda güçlü bir rakipti ama minimum hata yaptık. Takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Artık varımızı yoğumuzu ortaya koyma vakti. İnanılmaz bir savaş verdik ve buna devam edeceğiz. Maça girişimiz çok önemli olacak. Yarı finalin de çok güzel geçeceğini düşünüyorum. Taraftarımız da yine bizi desteklesin. Herkese çok teşekkürler.” dedi.

Balotelli ve çılgın gol sevinçleri