Minikler II. Etap Türkiye Şampiyonası başladı

14.06.2015 08:11 - Son Güncelleme -
Minikler II. Etap Türkiye Şampiyonası başladı

Şampiyonaya 23 ilden 71 erkek ve 20 bayan olmak üzere toplam 91 sporcu katılıyor. Şampiyonada miniklerimiz erkeklerde 40-47-56-62- 62 Kg ve Bayanlar 35-40-45-50 50 Kg olmak üzere 10 kategoride yarışıyorlar.

Minikler II. Etap Türkiye Halter Şampiyonası Açılış seremonisine Karabük Vali Yardımcısı Sayın Erkan Çapar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, Türkiye Halter Federasyonu Genel Sekreterimiz Sami Demirel, Emniyet Müdürü Serhat Tansever katıldılar.

Açılış seremonisinde konuşma yapan Karabük Vali Yardımcısı Sayın Erkan Çapar, İlimizde düzenlenen Minikler Halter Şampiyonasına katılan tüm sporcu antrenör ve velilere ilimize hoş geldiniz diyerek ilimizde bu faaliyetin gerçekleşmesinde emeği geçen Halter Federasyonu Başkanlığına, Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğüne teşekkürlerini ileterek konuşmalarını tamamladı.

Türkiye Halter Federasyonu Genel Sekreterimiz Sami Demirel, Federasyon Başkanımız Sayın Tamer Taşpınar’ın şampiyonamıza katılan minik sporcularımıza başarı dileklerini iletti. Halter sporu sadece bir yarışma sporu değil eğitim sporu olduğunu, minikler kategorisinde bile sporcu potansiyelimiz giderek arttığını, Türkiye Halter Federasyonumuzun Dünyada, Avrupa’da çok büyük başarılar elde ettiğini, nitekim Polonya’da Gençler Dünya Şampiyonasında Mili gururumuz Emrah Aydın’ın dünya 3. olarak göğsümüzü bir kere daha kabarttığını dile getirerek, faaliyetimize katılan tüm minik sporcu ve velilerine teşekkürlerini sunarak konuşmalarını tamamladı.

Şampiyona sonunda dereceye giren sporculara Karabük Vali Yardımcısı Sayın Erkan Çapar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, Türkiye Halter Federasyonu Genel Sekreterimiz Sami Demirel, Emniyet Müdürü Serhat Tansever Antrenör ve hakemlerimiz tarafından madalyaları verildi.

 

Topa kafa atan koyun

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up