Mourinho’dan Edin Dzeko mesajı! Fenerbahçe ve Beşiktaş...

08.07.2021 - 17:32 | Son Güncellenme: 08.07.2021 - 17:39

Roma Teknik Direktörü Jose Mourinho, açıklamalarda bulunurken transferde hem Fenerbahçe hem de Beşiktaş ile adı geçen Edin Dzeko sorusunu da yanıtladı.

AJANSSPOR-HABER

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Roma’nın yeni teknik direktörü Jose Mourinho, ilk basın toplantısını düzenledi. Üç yıllık sözleşmeye imza atan Portekizli teknik adam, Roma'nın ünlü Capitol tepesindeki Caffarelli terasında açıklamalar yaptı.

Mourinho: Roma'ya karşı borçluyum

Kendisini coşkulu şekilde karşılayan Romalı taraftarlar teşekkür eden Mourinho, "Roma'ya geldiğimde bana gösterilen ilgi gerçekten olağanüstüydü. Ben bunun için bir şey yapmış değilim o nedenle hemen kendimi onlara karşı borçlu hissettim. Karşılama gerçekten heyecan vericiydi" dedi.

Jose Mourinho: Roma, Romalılarındır 

Roma'ya tatil için değil, çalışmak ve kazanan bir Roma yaratmak için geldiğini vurgulayan ünlü teknik adam, takımın başına geçmesiyle ilgili olarak, "Ben takımın Mourinho'nun Roması' olarak anılmasını istemiyorum. Bu hoşuma gitmiyor. Roma, Romalıların" diye konuştu.

'İlk 4 sıradan 16 puan fark yedik'

Jose Mourinho, Roma’nın uzun zamandır şampiyon olamadığına dikkat çekilmesi üzerine "Geçen sezon Şampiyonlar Ligi sınırı olan lig dördüncüsünün 16 puan gerisinde olduğumuz gerçeğinden kaçamayız. Bu soruları kendimize sormalıyız. Kulüp ve camia, cevapları ve yapacak çok şey olduğunu benden daha iyi biliyor.

 

 

Mourinho: Dzeko takımın iç meselesi

Herhangi bir oyuncuyla transfer için görüşmede bulunmadığını bildiren Mourinho, golcü Edin Dzeko’nun takımda kalıp kalmayacağına ilişkin soruya cevap vermek istemediğini, çünkü bunun takımın iç meselesi olduğunu söyledi. Ünlü teknik adam, Dzeko’nun Roma kaptanı olarak devam edip etmeyeceği sorusuna da “Bunu yönetimle paylaşırım” karşılığını verdi. 

Edin Dzeko, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın gündeminde

Bilindiği gibi Roma’da sözleşmesinin son sezonuna gelen Edin Dzeko ile hem Fenerbahçe hem de Beşiktaş’ın ilgilendiği haberleri çıkmıştı.

Senin için hazırladığımız haberler