AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mustafa Cengiz: ''Ben ayrılıyorum ama şunu bilsinler ki...''

İlk Yayınlanma : 11 Haz 2021 - 19:56 / Son Güncelleme : 11 Haz 2021 - 20:07

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Aplaslan Öztürk ve Aytaç Kara'nın transfer töreninde konuştu. İşte Mustafa Cengiz'in açıklamaları...

Mustafa Cengiz: ''Ben ayrılıyorum ama şunu bilsinler ki...''

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray'ın yeni transferleri Aytaç Kara ve Alpaslan Öztürk, Ali Sami Yen Spor Kompleksi TT Stadyumu’nda düzenlenen imza töreninde kendilerini sarı-kırmızılılara bağlayan imzayı attı. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, video konferans yöntemi ile katıldığı imza töreninde açıklamalarda bulundu. 

'Her söyleyeceğimi açık söylerim'

Galatasaray başkanı, iki yeni transfer hakkında '' "Aslan gibi futbolcular karşımda. Onları görünce çok mutlu oldum. Türk insanı, verilen sözler, genel eğilimler açısından bu Anadolu delikanlılarını ayrıca kutluyorum. Kimseye laf atmıyorum. Her söyleyeceğimi açık söylerim. Bu da nedense kalıplara uymuyor. Alpaslan’ı çok uzun süreden beri izliyorum. Her ikisi de 1993 doğumlu. Bu çok önemli. Genç futbolcular. Bizde 30’una yaklaşan futbolcuyu hemen yaşlandırıyorlar; ama öyle değil'' şeklinde konuştu. 

'Alpaslan’ın verdiği mücadeleyi unutmam mümkün değil'

Alpaslan Öztürk'ün takıma enerji ve ruh katacağını belirten Cengiz, ''Alpaslan’ın verdiği mücadeleyi unutmam mümkün değil. Şahsen benim hep beğendiğim bir futbolcuydu. Ben hiçbir zaman oyuncu seçme lüksüne sahip bir başkan olmadım. Seçmem de. Her zaman teknik ekibe bırakırım. Ozan Kabak hariç Alpaslan’da savaşçı karakterini hep gördük. Attığı penaltıları, soğukkanlılığını, sahada ölümüne verdiği mücadeleyi izledik. Aynı mücadeleyi Galatasaray’da da yapacağına inanıyorum. Alpaslan gibi insanlar bulunduğu her takıma enerji ve ruh katar. Bunu biliyorum'' dedi. 

'Bir teknik direktörün arayabileceği bir futbolcuydu'

Bir diğer transfer Aytaç Kara hakkında da konuşan Cengiz, ''Aynı sözleri Aytaç için de söylemek durumundayım. Aytaç’ı da Eskişehirspor, Trabzonspor ve Bursaspor dönemlerinden beri izledim. Bir teknik direktörün arayabileceği bir futbolcuydu. Bizde o tarzda Felipe Melo vardı ve taraftarımız onu çok severdi. Kafasını toptan sakınmayan tarzda futbolcular. Onların hep bizde olmasını istemişimdir. Ne güzel ikisi de aramızda'' dedi.

'Başkanlığa kim gelirse gelsin..'

Galatasaray'ın başkanlık seçimlerinde yer almayacak Mustafa Cengiz, bunu hatırlatarak 2 futbolcudan da bir istekte bulundu ve sözlerini noktaladı:

''Ben ayrılıyorum ama şunu bilsinler ki bizim kalplerimiz onlarla. Başkanlığa kim gelirse gelsin, onlar da bu değerli oyuncularımızla beraber olacaklar. Tek istirhamım yönetici ve benzeri sürtüşmelerine girmesinler. Kim onlara konu açmak istiyorsa o mekandan kalsınlar. Bizden de olabilir, başka yerlerden de olabilir. Dinlemesinler. 

Yöneticilerin çektiği sıkıntı ve dertler çok farklı, sizin uğraştıklarınız çok farklı. Siz direkt bizi sahada temsil ediyorsunuz. Biz de böyle bir vesile ile çıkıyoruz. Bunu bile eleştirenler olacaktır. İlklerin ve enlerin kulübüyüz. Benim de imza törenine bu tele konferans ile katılmam bir ilk oldu sanırım. Bundan onur duyarım. Futbolcu kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Candan ve samimi olarak, sonuna kadar Galatasaray için mücadele, aileleri için mücadele, camia için mücadele istiyorum. Bunu yapacaklarına da inanıyorum. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum"