AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mustafa Cengiz neden istifa etmedi? Açıkladı...

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 30 May 2021 - 10:53 / Son Güncelleme : 30 May 2021 - 10:59

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, yaklaşan başkanlık seçimi ve kendisi için 'Neden istifa etmedi?' sorusu hakkında değerlendirme yaptı. İşte detaylar...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, başkanlık seçimi öncesinde açıklamalar yaptı. Bankalar Birliği anlaşması ve seçim hakkında açıklamalarda bulundu.

"Seçimle uğraşmadım"

Hürriyet gazetesine konuşan Mustafa Cengiz, “Geleceği temiz bir Galatasaray bırakmak istedim göreve gelecek yeni yönetime. Ben seçimlerle değil, Bankalar Birliği anlaşması ve borç yapılandırması ile uğraştım. Bu imzaları atmasak, Galatasaray’ın önümüzdeki sezon için lisanslama ile ilgili sıkıntıları oluşabilirdi." dedi.

Neden istifa etmedi?

Neden aday olmadığı ve istifa etmediğiyle ilgili net konuşan Cengiz, "Yönetim Kurulu listem, imzalarım, hazırdı ama seçime girmedim. İmzalar toplansa da ‘Ben son olarak aday olmak istemiyorum’ dedim. Geride kalan 3 yılda kulübü iyi yönetmişiz ki, bugün 6 başkan adayı birden var. Görevi bırakmayı, istifa etmeyi çok düşündüm. Açık söyleyeyim; pandemi olmasa istifa ederdim. Fakat pandemi koşulları nedeniyle Galatasaray daha zor bir tablo içine düşebilirdi. Bu yüzden istifa etmedim.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da başkanlık seçimi 12 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 10.00'da Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda, yeterli çoğunluk olmadığı takdirde ikinci toplantı 19 Haziran 2021 günü aynı yer ve saatte yapılacak.