AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mustafa Cengiz'den flaş Terim açıklaması!

İlk Yayınlanma : 26 Oca 2018 - 13:30 / Son Güncelleme : 26 Oca 2018 - 13:30

Mustafa Cengiz'den flaş Terim açıklaması!

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Yellow Friday gününde önemli açıklamalarda bulundu. 

Mustafa Cengiz'in sözlerinden Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Video - Mustafa Cengiz'in açıklamaları

Ben enkaz edebiyatını sevmem. Biz Galatasaray'ın önünü temliklerle kapatmayacağız. Hocamızın destekçisiyiz, hocamıza güveniyoruz. Dedikoduları biliyoruz. Allah onları ıslah etsin. Galatasaray taraftarı web sitemizden ve benim ağzımdan çıkmayan ifadeler dışında gündeme gelen sözlere inanmasınlar. Benim sosyal medya hesabım yok. Biz 3 haftalık süreçte hiçbir trol hesaptan destek almadık.

Terim konusuna açıklık getirdi!

Ödemelerde 4 ay geriden geliyoruz. Galatasaray bunu aşacaktır. Galatasaray'ın mevcut üyelik listesi arttı. Ben eski yönetimden bu konuda bir teşekkür beklerdim. Çok değerli insanlar var. Kim Galatasaray'a hizmet ediyorsa o bir sıra numarası alsın. En çok sadık olan bir numara alsın. Üyelik konusunda görüşümüz bu. Komisyon toplanacak. Biz enerjimizi tüzük değişikliğine veremeyiz. Hedefimiz bu sezon şampiyonluk. Biz 3 ay için değil 3 yıl için geldik.

Galatasaray'a sadakatla bağlanan, onun için harcama yapan, kombine alan, deplasmana gidene bir oran verilsin. Kalkıp beni, yönetim kurulu üyemi torpil için aramasın. Çok değerli insanlar var. Kim Galatasaray'a hizmet ediyorsa üyelikte önceliği o alsın. Galatasaray'a sadık olana üyelik imkanı verilsin. Benim akrabam, benim tanıdığım, benim devrem, benim sınıf arkadaşım değil, Galatasaray'a kim bağlıysa önceliği olsun. En sadık olan, en fazla katkı veren üste çıksın. Kimseye haksızlık edilmesin. Yine loca alana da aynı şekilde. Bunun için komisyon olarak toplanılıp bir sıralama getirilecek. Mevcut tüzük ve üyelik yapısı içinde kimseye de haksızlık olmayacağına inanıyorum.

Müthiş bir olay. Sosyal camialar tarihinde böyle bir kayıt, olay bilmiyorum. Bana gelen bilgi Türkiye’de değil, dünyada da en çok konuşulan konu oldu. Bu Türkiye tarihi için de önemli bir an. Nasıl Galatasaray üyeleri tarihi refleks verdiyse taraftar da bu tarihi refleksi verdi. Bu bana nasip oldu. Galatasaray taraftarının hislerine tercüman oldum. Ben onların bir ifadesi oldum. Onların mesajcısı oldum. Bunu devam ettirmelerini rica ediyorum. Sözcük bana ait değil bir taraftarımız buldu. Biz ilk ateşi yakana teşekkür ederim. Duyguluyum, hem de müthiş gururluyum. Bütün dünyaya örnek oldu. Olmaya da devam edecek.

Yaklaşık 300 bin adet stok vardı. 300 bin de yedekte var. Benim taraftardan ricam ‘Sarı Cuma, Sarı Pazartesi, Sarı Salı’ olarak devam ettirsinler. Pazar, pazartesi günü stoklar noktalara gidecek. GS Store ürünü olan bütün ürünlerini alsınlar. Biz kısıtlı olanaklardayız. Ben enkaz edebiyatı yapmayı sevmem. Biz enkaz varsa kaldırmaya geldik. Galatasaray’ın önünü temliklerle, rehinlerle, borçlanmalar ve hacize gelmedik. Biz futbolcu satmaya gelmedik. Şampiyon olmaya geldik. Benim ağzımdan çıkmayan, hocamızın ağzından çıkmayan, siteden beyan edilmeyen şeylere inanmamalarını istiyorum. Çok komik şeyler yazılıyor. Okuyorum, gülüyorum. Ben sosyal medya hesabım yok. Yapan kardeşlerimi görüyorum. Onlara rica ediyorum, kapatsınlar