AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mustafa Cengiz'i salondan atmak istedi

İlk Yayınlanma : 29 Mar 2021 - 20:30 / Son Güncelleme : 30 Mar 2021 - 10:53

Küme düşmeme mücadelesi veren Galatasaray'ın Büyükçekmece deplasmanında 105-101 kaybettiği ve son derece gergin geçen maçta hakem Emin Moğulkoç, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yöneticiler Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay'ın da dışarı çıkarılmasını istedi. Salon müdürü Galatasaray Başkanı'nı çıkarmayacağını söyledi. Mustafa Cengiz'in oğlu ve basketboldan sorumlu yönetici Dorukhan Acar ise salondan çıkartıldı. İşte detaylar...

Mustafa Cengiz'i salondan atmak istedi

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

ING Basketbol Süper Ligi'nde sıkıntılı günler geçiren Galatasaray dün Büyükçekmece deplasmanındaydı. Sarı-kırmızılılar için kritik önem taşıyan karşılaşma Cimbom'un 105-101 mağlubiyetiyle tamamlandı. Maç çok çekişmeli geçerken, mücadelenin son bölümünde de gerginlikler yaşandı.

İlk elektriklenme ikinci periyotta

Galatasaray protokol heyeti mücadeleye ilgi göstermişti. Gerginlikler aslında ikinci periyotta başladı. Bir pozisyon sonrası basketboldan sorumlu Galatasaray yöneticisi Dorukhan Acar, hakeme pozisyonu incelemesini söyledi.

"Alın bunu buradan"

Hakem Emin Moğulkoç tribüne dönüp önce "Birileri burada maç izlemek istemiyor galiba" sonra da "Alın bunu buradan" dedi. Bu sırada Dorukhan Acar'ın yanına sonradan salon müdürü olduğu anlaşılan bir kişi gelerek "Sen çık dışarı, alalım seni dışarı" diye konuştu. Dorukhan Acar, "Tanışmıyoruz siz diyecektiniz herhalde" diyerek yerinde kaldı.

Dil çıkarınca ortam gerildi

Maçın son bölümü heyecan fırtınasına sahne olurken son bölümde Büyükçekmece'den Farrell sayıyı attıktan sonra Galatasaray protokolüne dönüp dil çıkardı ve iddiaya göre vücudundaki silah dövmesini gösterdi. Bunun üzerine Abdurrahim Albayrak ve diğer yetkililer adeta çılgına döndü.

Hakem Emin Moğulkoç, Dorukhan Acar ile ön bölümde olan başkan Mustafa Cengiz'in oğlu Sarper Cengiz'i salon dışına gönderdi. Başkan Mustafa Cengiz, hem oğluna hem de Dorukhan Acar'a olay büyümemesi için salondan çıkmaları gerektiğini söyledi.

Hakem Moğulkoç, başkan Mustafa Cengiz'in, Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay'ın da dışarı alınmasını söyledi ancak salon müdürü onları çıkaramayacağını ifade etti. Dün gece çok konuşulan görüntüde de hakemin, üç isme sakin olmalarını söylemek için yanlarına gittiği belirtildi.