AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Mutlu Türkmen, Uluslararası Bocce Konfederasyonu Başkanlığı'na aday

İlk Yayınlanma : 18 May 2018 - 18:11 / Son Güncelleme : 18 May 2018 - 18:11

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkan Vekili Mutlu Türkmen, Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI) Başkanlığı'na aday oldu.

Yapılan açıklamaya göre 26 Mayıs tarihinde İsviçre'nin Mendrisio şehrinde gerçekleştirilecek CBI Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda Mutlu Türkmen de başkan adayı olarak yarışacak.

2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na eklenecek branşlar arasında gösterilen boccenin seçiminde başkanlık için 2 adayın yarışması bekleniyor.

Açıklamada görüşlerine de yer verilen Mutlu Türkmen, başkanlık için İtalyan Moreno Rosati ve kendisinin resmi olarak adaylıklarını duyurduklarını belirterek, "Bocce, İtalyanların geleneksel sporu. Bu disiplinde çok güçlüler ama son 10 yıla damgasını vuran ise her anlamıyla Türkiye olmuştur. Bu çıkışımızı CBI Başkanlığı'na seçilerek taçlandırmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkmen, genel kurula 50 civarında ülke delegesinin katılmasının beklendiğini, özellikle Afrika ve Latin Amerika'dan gelecek blok destekle yeterli oya ulaşarak başkanlığa seçileceğine inandığını kaydederek, "Üç dönemdir uluslararası federasyonların yönetimlerinde görev yapıyorum. Artık başkanlık için yarışmaya, dahası yarışı kazanmaya hazırım. Şu anda istifa eden başkan da İtalyan ve artık İtalyanların bu görevi başka bir ülkeye devretmelerinin zamanı geldi." değerlendirmesinde bulundu.