AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Nestor El Maestro: Sonunda şans bize de güldü

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 06 Ara 2021 - 23:08 / Son Güncelleme : 06 Ara 2021 - 23:12

Göztepe Teknik Direktörü Nestor El Maestro, Gaziantep FK önünde 5 maç aradan sonra gelen galibiyeti değerlendirdi. Detaylar haberimizde...

AJANSSPOR-HABER

Göztepe Teknik Direktörü Nestor El Maestro, Gaziantep FK maçında 10 kişi kalmalarına rağmen büyük bir mücadele vererek galibiyete ulaştıkları için mutlu olduklarını söyledi. Sırp çalıştırıcı maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Göztepe için kritik 3 puan

El Maestro, “En önemli olan şey 3 puan almaktı. Bunun haricinde performansımız konusunda göstermiş olduğumuz istikrarımız bizi çok mutlu ediyor. Güncel performansımızı her maç devam ettiriyoruz ve stada geleceğimiz zaman sahada neler görebileceğimizi çok net bir şekilde biliyoruz" dedi.

El Maestro'dan üçlü sistem açıklaması

Göztepe'nin hocası şöyle devam etti: "Harika bir ilk yarı geçirdik, golleri bulduk. Haklı olan güzel gollerle ilk yarıyı kapattık. Karşımızda 3-5-2 oynayacak bizim de 3-4-3 sistemiyle oyuna başlayacağımız bir karşılaşmaya geldiğimizde, devre arasında rakip takımın değişiklik yaptığını gördüğümüzde, bu bizim zaten taktiksel açıdan da ne kadar üstün olduğumuzu gösteren bir noktaydı. 

Kırmızı kart ve ardından yediğimiz gol, bizim için işleri zora soktu. Gol yemeden daha sakin kalabilirdik. Yine de 10 kişi kalmamıza rağmen iyi bir mücadele ve çok büyük bir karakterli bir savaş gösterdik. Bunun sonucunda da galibiyet aldık, çok mutluyuz” 

90+6'da direkten dönen topu yorumladı

Nestor El Maestro, 90+6. dakikada Gaziantep FK’nın direkten dönen pozisyonu için ise “Sonunda şans bize de güldü” yorumunu yaptı.