AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Nsakala ve Cisse'nin hedefi Beşiktaş"

İlk Yayınlanma : 29 Tem 2020 - 16:20 / Son Güncelleme : 29 Tem 2020 - 16:25

"Nsakala ve Cisse'nin hedefi Beşiktaş"

Teknik Direktör Mesut Bakkal, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Nsakala ve Cisse hangi takıma transfer olacak? Trabzonspor - Alanyaspor maçı için neler söyledi? Süper Lig'de küme düşmenin kaldırılması konusundaki tartışmaları nasıl değerlendirdi? Yabancı sınırı için neler söyledi?

"Yabancı oyuncular hemen FIFA'ya gidiyor ancak biz bekliyoruz"

Küme düşmenin kaldırılması konusu ve değişen yabancı sınırı hakkında değerlendirmelerde bulunan Mesut Bakkal, "Yabancı sınırının bu sene uygulanmaması bence doğru bir karar olur. Kulüpler bir yatırım yaptılar ve sözleşmeler yapıldı. Bunun için bir süre vermeliler. Burada sözleşmeler ortada ve kulüplerin üstüne bir yük binecekti. Yabancı oyuncular hemen FIFA'ya gidiyor ancak biz bekliyoruz. Bu benim gücüme gidiyor. Bunlar derin konular. Yabancı kuralının ertelenmesi büyük bir fırsat olacak. Belli bir süre sonrasında yabancı sayısının düşmesi bence daha doğru. Malatyaspor, Kayersipor ve Ankaragücü takımları TFF'nin kararını bekliyor. Küme düşmenin kalkacağını düşünmüyordum ancak Kulüpler Birliği'nin açıklaması kafaları karıştırdı. Böyle bir şey olabilir. Umudum yoktu ancak son gelişmelerden sonra umutlandım. Bu seneye özel olarak küme düşme kaldırılabilir. Yayıncı kuruluş işinin de çözüleceğini düşünüyorum. Aynı şekilde lig oynanacaktır ve ayarlamlar yapılacaktır. Kulüpler kabul ettikten sonra TFF'nin de bu kararı kabul edeceğini düşünüyorum. Mümkün değil diyordum ama dünkü toplantıdan sonra olabileceği kanısına vardım" şeklinde konuştu.

"Nsakala ve Cisse'nin Beşiktaş'a gideceğini düşünüyorum"

Beşiktaş'a transferleri gündemde olan eski öğrencileri Fabrice Nsakala ve Papiss Demba Cisse hakkında konuşan Mesut Bakkal, "Nsakala'nın sözleşmesi bitiyor. Ben içeriden bilgi aldım. Cisse'nin gitmek istediğini biliyorum. Devre arasında da İngiltere'ye gitmek istiyordu ancak bu olmadı. İki oyuncunun da Beşiktaş'a gideceğini düşünüyorum. Bu şansı kaybetmek istemiyorlar. Bu takımın kurulmasında büyük katkım var ve iyi bir kadro kurduk. İkisi de çok iyi oyuncular. Çok karakterli oyuncular ve büyük bir takımda oynamak istiyorlar. Cisse ve Nsakala'nın Alanyaspor'un teklifini kabul etmediğni biliyorum. Nsakala'yla çok önceden anlaşıldığını biliyorum. Nsakala ve Cisse'nin Beşiktaş'a gideceğini düşünüyorum" dedi.

"Trabzonspor'un morali çok düşük"

Son olarak Trabzonspor ile Alanyaspor arasında oynanacak olan Türkiye Kupası finalini değerlendiren Mesut Bakkal, "Trabzonspor'un pandemiden sonraki performansı çok kötü. 60. dakikadan sonra sadece 1 gol atmışlar. Burada bir düşüş var. 60. dakikadan sonra da 7 tane gol yemişler ancak bu maçın atmosferi farklı olacak. Öne geçtikleri 6 maçta 12 puan kaybetmişler ve küme düşme hattındaki her takımdan gol yemişler. Uğurcan Çakır kurtarışlar yapabilir ama ne kadarını kurtarır bilemiyorum. Moral olarak da düşük bir Trabzonspor var. Alanyaspor'un tarihinde ilk kez final oynayacağını biliyoruz. Trabzonspor açısından bu performans düşüklüğünü hissetmeyebiliriz çünkü bu kupayı almak zorundalar. Bu maçta hocanın kim olduğu önemli değil. Oynayabilecek oyuncular zaten belli. Bu kadro oynadığı zaman ligi forse ediyordu. Ligde oynadıkları maçta Bakasetas'a takılmışlardı. Cisse ve Bakasetas'a dikkat etmek lazım. O maçtan sonra tribünler de karışmıştı. Bu maç aynı zamanda tribünlerde oynanacak. Ortaya koyduğumuz verilere göre çok güzel bir maç izleyebiliriz. Trabzonspor müthiş bir kadro ama Alanyaspor çok moralli. Trabzonspor'un beklentilere karşılık vermesi lazım. İki takımın da kadrosu çok iyi. Ligin en iyi kadrolarına sahipler ve çok iyi bir maç olacağını düşünüyorum. İki tarafında hücum hattı inanılmaz. Çok gollü bir maç olacağını düşünüyorum. Oyun dengeli başlayabilir ancak ilk golden sonra oyun coşacaktır. Alanyaspor'dan hoca ve futbolcular ayrılacak ancak burada bir sistem kuruldu. Alanyaspor'a zevkle dönerim çünkü çok düzgün bir kulüpler. Alanyaspor'u kümede bıraktım ve bu takımın kurulmasında da emeğim olduğunu söyleyebilirim. Burada önemli olan bıraktığını izlenim ve iyi işler yaptığım için mutluyum. Çalıştığımız yerlere bir şeyler bırakmamız lazım" diyerek sözlerini tamamladı.