Okan Buruk: "Türk bayrağımıza yakışır şekilde oynayamadık"

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanş maçında Başakşehir, Kopenhag'a 3-0 kaybederek turnuvadan elendi. Maçın ardından Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk neler söyledi? İşte detaylar...
5 Ağustos 2020 22:22- Son Güncelleme - 5 Ağustos 2020 22:26
Google news abonelik

UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda Başakşehir, deplasmanda Kopenhag'a 3-0 mağlup olarak turnuvadan elendi. Maçın ardından Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk değerlendirmelerde bulundu.

"Çeyrek finali hak etmedik"

Oyun olarak çeyrek finali hak etmediklerini söyleyen Buruk, "Burada gol bulmak gerkeiyordu. Erken gol yemek moralimizi bozdu. Gole yaklaşan takım olarak gidiyorduk. 1-1 olabilirdi ama daha sonra ikinci golü yedik. İkinci golden sonra pozisyonlara girmeye çalıştık. Üçüncü golü yiyince istediğimzi gibi oyun olmadı. Üzgünüm. Burada ülkemiz için oynamıştık. Oyuncularım zor bir sezonun ardından en iyisini yapmaya çalıştı. Rakip takım daha konsantreydi ve daha çok mücadele etti. Ben yine de oyuncularıma teşekkür ediyorum. Oyun olarak çeyrek finali hak etmedik." dedi.

"Türk bayrağına yakışan şekilde oynamadık"

Şampiyonluktan sonra verilen aradan iyi dönemediklerini belirten Okan Buruk, "Temsil ettiğimiz bayrak vardı, buna yakışır oynayamadık. Takım olarak istediğimiz oyunu oturtamadık. Bu maçın sorumlusu benim. Yediğimiz goller, bunların hepsi benim çıkarttığım 11'le oldu. Oyuncularım en iyisini yapmaya çalıştı. Oyun istediğimiz gibi gitmedi. Bizi koşarak bozmak isteyen bir takım vardı. Rakip daha takım oyununu iyi oynadı. Biz kalitemizle iyi işler yapabilirdik. Kalitemizi sahaya yansıtamadık. Rakibimize göre yaşlıyız. Hafta içinde takımı iyi görmüştüm ama erken gol oyun olarak bizi bozdu. Rakibi yükseltti. Sezon bitmiş, Ağustos ayının ortasındayız. İsteği tam olarak sahada göremedim. Şampiyonluktan sonra verilen aranın ardından bazen istediğiniz gibi dönemiyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Buruk son olarak, Kopenhag'ın çeyrek finalde Manchester United karşısındaki şansının sorulması üzerine ise "Bugünkü oyunlara baktığımızda, kendimizi de bunun içine sokuyorum, iki takımın da Manchester United karşısında şansı hiçbir şekilde yok. Futbolda hiçbir şey belli olmaz ama Manchester United iki takımın da çok çok üzerinde olan bir takım. Özellikle ön tarafında çok yetenekli oyuncuları var. Ama Kopenhag'a başarılar diliyorum, umarım o turu da geçer." değerlendirmesinde bulundu.

60 metreden attı, 3 puanı getirdi