Okan Buruk: "Ülke puanı için önemli bir karşılaşma"

Son dakika Başakşehir haberleri... Başakşehir teknik direktörü Okan Buruk, PSG maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Buruk, PSG'nin çok i,yi oyunculara ve teknik direktörü sahip olduğunu ancak ülke puanı ve kendileri için de bu maçı kazanmak istediklerini söyledi. İşte detaylar...
27 Ekim 2020 19:14- Son Güncelleme - 27 Ekim 2020 19:14
Google news abonelik
Okan Buruk: "Ülke puanı için önemli bir karşılaşma"

AJANSSPOR-HABER

Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Paris Saint-Germain ile karşılaşacakları maç öncesi açıklamalarda bulundu.

"Ülke puanı için önemli bir karşılaşma"

Ülke puanı için önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını belirten Buruk, "Hem bizim için hem de ülke puanı için önemli bir karşılaşma. Türkiye'nin sıralamadaki yeri için önemli bir karşılaşma. Şampiyonlar Ligi'nde ilk iç saha maçımızı oynayacağız. Bunun heyecanını yaşıyoruz. Zorlu da bir dönemden geçiyoruz. Son haftalarda gelişen ve oyun anlamında da daha iyi yerlere gelen bir Başakşehir gördüm. Bunu geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Dünyanın en önemli oyuncularına sahip bir takım ile oynayacağız. Hücum hattı ne kadar güçlü olsa da zaman zaman oyun içinde rakiplerine pozisyon veren bir takım.

Bu sene baktığımızda 2 lig maçı ve 1 Şampiyonlar Ligi maçı kaybetmiş bir takım. Hiçbir takımın yenilmez olduğunu söyleyebiliriz. Çok değerli de bir teknik adama sahipler. Sahaya çıkıp elimizden geleni yapacağız. İnşallah maçın sonunda herkesi sevindiririz.

"Ufak tefek sakatlıklar oldu"

Bugün son antrenmanımızı yapacağız. Buradan sonra oyuncuların net durumunu gördükten sonra diziliş ve oyuncularla ilgili kararı vereceğiz. Antrenman sonunda hem kamp kadromuzu hem de 11'imizi oluşturmaya çalışacağız. Ufak tefek sakatlıklar oldu. Bununla ilgili de kararımızı vereceğiz.

"Bizim rakipten korkmamamız gerekiyor"

Leipzig maçında girdiğimiz pozisyonlar vardı. Başa başa oynayabileceğimizi düşünüyorum. PSG hücum hattına baktığımızda 4 tane önemli oyuncusu var. Takım savunmasını çok doğru yapmamız lazım. Rakibimizin son oynadığı Manchester United maçında birçok da pozisyon verdi ve maçı kaybetti. Bizim rakipten korkmamamız gerekiyor. Korkmadan kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız.

"Keşke daha fazla takım ile olsaydık"

Hem ülkemiz hem de kendimiz için oynuyoruz. Keşke daha fazla takım ile olsaydık. Biz geçen sene de aynı şeyi yapmıştık. Hem lig hem Şampiyonlar Ligi'ni bir arada götürmeniz gerekiyor. Çok fazla sorumluluk üzerimizde. Bunun bilincindeyiz. Her futbolcunun hayali tabii ki Şampiyonlar Ligi'nde olabilmek. Benim de öyle. Buna ulaştık. Grubumuz ne kadar güçlü olursa olsun bunun heyecanını yaşayacağız. Grupta puan alma şansımız fazla olacak. Ülke puanı için önemli işlere imza atarız umarım.

"Leipzig'in bizi güçlendirdiğini düşünüyorum"

Leipzig'in bizi güçlendirdiğini düşünüyorum. Leipzig maçı sonrası Antalya maçına çıkıp ilk devrede önemli ve bireysel anlamda çok üst düzeyde bir oyun oynadık. Bunu devam ettirmemiz lazım. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımız maçların bizi geliştireceğine inanıyorum. Antrenman yapmak yerine 3-4 günde maç yapmanın daha değerli olduğuna inanıyorum. Daha yukarılara çekecek oyun olarak ve fiziksel olarak" diyerek sözlerini tamamladı.