Oktay Derelioğlu'ndan flaş sözler

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin eski milli yıldızı Oktay Derelioğlu, flaş sözler sarfetti.
3 Ağustos 2018 00:04- Son Güncelleme - 3 Ağustos 2018 00:19
Google news abonelik
Oktay Derelioğlu, Beşiktaş'ın transfer politikasıyla ilgili ilginç açıklamalarda bulunurken, Başkan Fikret Orman'ı da eleştirdi. İşte, Oktay Derelioğlu'nun tartışma yaratacak sözleri...
- Beşiktaş gibi büyük bir kulübün ne yazık ki son 2 sezonda bir transfer politikası bile yok. Transfer planlaması lig bitmeden yapılmalı. Buna rağmen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman çok şanslı biri. Bu konuda geç kalmasına rağmen geçen sene hariç hep 4 ayak üstüne düşüyor. Ancak geçen sezon Negredo, Vagner Love ve Lens hamlelerinde hata yaptı.
- Günümüzde kulüplerimiz borç altında. Futbol artık globalleşti ve kurumsallık çok önemli. Kulüpler eskisi gibi para savururlarsa bataklığın içine gömülürler. Orman Talisca'yı kaybettikten sonra ona 'paracı' yakıştırması yaptı.
- Bu söz Orman'a hiç yakışmadı. Kendisi sanki paracı değil mi? Oyuncuları satarak para kazanmak istemiyor mu? Zamanında da Nihat Kahveci'ye 'tefeci' demişti. Bunları bir başkan söyleyemez.
- Beşiktaş eski gücünden çok şey kaybetti. Ancak bu hali bile şampiyonluk için oynamaya yeter. Ben olsam 10 milyon Euro veren takıma Vida'yı satarım. Marcelo gibi bir oyuncu bile 7 milyon Euro'ya gitti. Vida 20 milyon Euro'ya gidecekse Marcelo 30 milyon Euro'ya satılmalıydı.

- Bu arada ben kulübün efsane oyuncularından biriyim. Bırakın beni, benim gibi bir sürü efsane isim var. Hiçbiri yardımcı hoca olarak düşünülmüyor, Guti getiriliyor...Yazık... (Takvim)