Okullar ne zaman kapanacak?

Öğrencilerin 15 tatili için şimdiden planlar yapmaya başladı. Sömestr tatiline kısa süre kala tatilin ne zaman başlayacağı büyük ilgi konusu oldu. Öğrencilerin karnelerini alacağı 15 tatil yaklaşık bir ay sonra başlayacak. Peki Sömestr tatil ne zaman? İşte MEB 2020 Okulların kapanacağı tarih...
18 Aralık 2019 22:15- Son Güncelleme - 18 Aralık 2019 22:15
Google news abonelik
Okullar ne zaman kapanacak?

Okullarda bu sene ara tatil dönemlerinin de eklenmesiyle birlikte öğrenciler ve veliler şimdiden 2020 sömestr tatili tarihini araştırıyor. Yarıyıl tatili ile birlikte öğrenciler tatilin keyfini çıkaracak. Peki Sömestr tatil ne zaman? İşte MEB 2020 Okulların kapanacağı tarih...

 

2020 SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre yarıyıl tatili 20 - 31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün)

İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

9 Eylül'de başlayan 2019 - 2020 eğitim öğretim dönemi 19 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek ve 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

UZMANLARDAN VELİLERE TATİL TAVSİYELERİ

  1. Çocuklarınızın düşük not alma nedenlerini birlikte tartışıp çözüm üretin, karar alma süreçlerinize çocuğunuzu da dahil ederek sorumluluk bilincinin gelişmesine katkı sağlayın.
  2. Okul zamanında kalkış saati, çalışma saati gibi belli rutinlere alışmış çocuklarınızın tatil döneminde vakitlerini eğlendirici ve eğitici geçirmelerine yardımcı olun.
  3. Ara dönem, ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte vakit geçirmeleri için çok iyi bir fırsattır. Bu zaman diliminde mümkün olduğu kadar çok birlikte zaman geçirin. Tatili birbirinizi daha iyi tanımak, anlamak ve birbirinizin arkadaşlığından zevk almak için değerlendirin.
  4. Yetenek, ilgi ve beceri bakımından her çocuğun kendine özgü özellikleri olduğunu unutmayın. Bu nedenle çocuğunuzun dönem boyunca sergilediği performansı başka çocuklarla asla kıyaslamayın.
  5. Çocukları ikinci döneme motive etmek için kaygı ve tehdit yolunu kullanmayın.
  6. Çocuğunuza her şeye rağmen koşulsuz sevdiğinizi ve ona güvendiğinizi hissettirin.