Olimpiyat kotası madalyadan önemli

05.06.2015 08:55 - Son Güncelleme -
Olimpiyat kotası madalyadan önemli

Kadın Halter Milli Takımı, kasım ayında ABD'de düzenlenecek dünya şampiyonasının 1. etap kampı için Ankara Eryaman'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde (TOHM) çalışmalarına başladı. 

Kampı ziyaret ederek, hedeflerini AA muhabirine değerlendiren Tamer Taşpınar, ABD'nin Houston kentinde düzenlenecek şampiyonada alacakları puanlara göre olimpiyatlardaki sporcu sayılarının belirleneceğini ifade etti. Taşpınar, "Madalya beklentimiz var ama derece alamayacak sporcularımızdan da puan beklentimiz bulunuyor" ifadesini kullandı.

Kadın Milli Takımı olarak şu anda yeterli puanlarının bulunmadığını hatırlatan Taşpınar, şöyle devam etti:

"Son dünya şampiyonasında Sibel Özkan Konak derece yapmıştı. ABD'de madalya kovalarken, hem de puan almaya çalışacağız. Şampiyona için çalışmalara başladık. İslam Birliği Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası'nda madalyalar aldık. Bu organizasyonlar dünya şampiyonasının provasıydı." 

Taşpınar, sporcuların şampiyonaya kadar iyi bir hazırlık dönemi geçireceğini belirterek, "Milli takımın başarısı için gereken her şey yapılacak. Hem şampiyonada, hem de olimpiyatlar için iyi neticeler alacağımıza inanıyorum" dedi.

Halter Milli Takımı Teknik Direktörü Talat Ünlü de olimpiyatlar için erkeklerde 6, bayanlarda ise maksimum 4 kota olduğunu ifade etti.

Ünlü, dünya şampiyonasından en az 2-3 kota alarak dönebileceklerini söyledi. 

Öğrencilerin derste attığı bu basket paylaşım rekoru kırdı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up