Olimpiyatlarda mücadele edecek kadro açıklandı

15 Ağustos 2017 10:54- Son Güncelleme - 15 Ağustos 2017 10:54
Google news abonelik

2017 Üniversiteler Yaz Olimpiyatları'nda mücadele edecek ay-yıldızlı kafile açıklandı.

Türkiye, Tayvan'ın başkenti Taipei'de 19-30 Ağustos'ta gerçekleştirilecek oyunlara 9 branşta katılacak.

Güncellenen listeye göre oyunlarda 85 milli sporcu mücadele edecek.

Dünya Atletizm Şampiyonası tarihinde Türkiye'ye ilk altın madalyayı kazandıran Ramil Guliyev'in yanı sıra Londra'da erkekler 4x100 bayrak takımıyla final koşan Yiğitcan Hekimoğlu, son kafile listesinde yer almadı.

Milli eskrimci İrem Karamete de sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarıldı.

İlk kez katıldığı Dünya Tekvando Şampiyonası'nda altın madalya kazanan 19 yaşındaki Zeliha Ağrıs ise Tayvan'da da tatamiye çıkacak.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından açıklanan kafilede yer alan sporcular ise şöyle:

 Artistik cimnastik (6): Demet Mutlu, Ahmet Önder, Ferhat Arıcan, Hamza Şamil Yılmaz, İbrahim Çolak, Mustafa Arca

Atletizm (25): Alper Kulaksız, Alper Demir, Aykut Taşdemir, Aykut Ay, Batuhan Altuntaş, Büşra Nur Koku, Cemre Bitgin, Eda Tuğsuz, Elif Gören, Emin Öncel, Esma Aydemir, Fatma Demir, İzzet Safer, Kıvılcım Kaya Salman, Levent Ateş, Osman Can Özdeveci, Özkan Baltacı, Özlem Kaya, Ramazan Özdemir, Sabahattin Yıldırımcı, Sebahat Akpınar, Sevilay Eytemiş, Tuğba Güvenç, Vedat Günen, Yusuf Alıcı

Eskrim (2): Iryna Shchukla Çiçek, Enver Yıldırım

Halter (6): Ahmet Turan Okyay, Hurşit Atak, Resul Elvan, Rabia Kaya, Sümeyye Kentli, Zeynep Atakan

Judo (5): Gülkader Şentürk, Damla Çalışkan, Sebile Akbulut, Bilal Çiloğlu, Uğurcan Zehir

Okçuluk (6): Ecem Cansu Coşkun, Gizem Elmaağaçlı, Yeşim Bostan, Demir Elmaağaçlı, Evren Çağıran, Emre Çömez

Tekvando (21): Rukiye Yıldırım, İpek Çidem, Zeliha Ağrıs, Hatice Kübra İlgün, İrem Yaman, Kübra Kıyı, Sude Bulut, Nafia Kuş, Mert Erdoğan, Muhammet Mustafa Bağlar, Berkay Akyol, Muhammed Emin Yıldız, Muhammet Talha Sarı, Ensar Uğuz, Sabit Buğrahan Karakaş, Kübra Dağlı, Bengü Alkan, Fatma Törehan, Habip Okçu, Seyyid Burhaneddin Fırat, Ali Kemal Ustabaş

Wushu (8): Halil Kalaycı, Mehmet Demirci, Sinan Gümüştekin, Yavuz Selim Kazancı, Elif Akyüz, Şeyma Urhan, Nadide Nur Akkaya, Göknur Yaşin Dündar

Yüzme (6): Doğa Çelik, Kemal Arda Gürdal, Kaan Türker Ayar, Yalım Acımış, Nida Eliz Üstündağ, Halime Zülal Zeren

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!