Ozan'a ofansif görev!

22.09.2016 06:22 - Son Güncelleme -
Ozan'a ofansif görev!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat'ın, Kasımpaşa maçı öncesi Ozan Tufan ile özel bir toplantı yaptığı öğrenildi. Hollandalı hocanın, milli oyuncudan oyunu daha ofansif düşünmesini istediği, “İleriye çıkmaktan, sorumluluk almaktan, hücuma destek vermekten çekinme. İleriye çık. Bununla ilgili bir sıkıntı yaşarsak sorumlusu benim” dediği belirlendi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Kasımpaşa önünde ideal 11’ini bulurken, orta saha düzeni geçen sezonu hatırlattı. Önce Salih Uçan’ı ardından da Alper’i deneyen ancak istediğini alamayan Hollandalı hoca, geçen sezon Pereira’nın orta saha düzeni olan M.Topal-Souza-Ozan üçlüsüne dönmek zorunda kaldı.

İsimler aynı olsa da bu orta sahanın karakteri çok daha farklı. Pereira, Josef de Souza ve Mehmet Topal’dan ileriye çıkmalarını kesinlikle istemiyordu. Ozan ya da Diego’dan da sürekli savunmaya destek beklediği için sarı lacivertliler sadece üç kişiyle hücum ediyordu. Portekizli hoca takımı geri dörtlü ile birlikte altı bazen yedi savunmacı ile oynatıyordu.

Teknik Direktör Advocaat ise orta sahadaki bu futbolculara özgürlük verdi. Özellikle de Souza ve Ozan’a. Mehmet Topal’ı savunmanın önünde oynatan Hollandalı hoca, Souza’yı forvet hattına en yakın isim olarak görevlendirdi. Bu futbolcudan mümkün olduğunca hücumu düşünmesini istedi. Zaten Kasımpaşa maçında da ilk gol Souza’nın ileri çıkışıyla geldi.

Deneyimli çalıştırıcı, ileri üçlü ve Souza ile takımın hücum yapmasının yeterli olmayacağını biliyordu, bu nedenle Ozan’ın da katkısının belirleyici olacağı tespitinde bulundu. Genç futbolcudan oyunu ofansif açıdan düşünmesini istedi. Kasımpaşa maçı öncesi bu futbolcuyla yaptığı özel görüşmede, “İleriye çıkmaktan, sorumluluk almaktan, hücuma destek vermekten çekinme. Sürekli öne git, pozisyon kovala. Bununla ilgili bir sıkıntı yaşarsak sorumlusu benim” diyerek Ozan’ı rahatlattı ve özgürlük verdi. Nitekim takımın ikinci golünü de Ozan attı.

Kaynak: Milliyet

Messi gol attı, çocukları sevindi

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up