AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Özdemir'den Türk kulüplerine: "Eğer Avrupa Süper Ligi'ne katılırsanız..."

İlk Yayınlanma : 20 Nis 2021 - 09:19 / Son Güncelleme : 20 Nis 2021 - 10:50

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Avrupa Süper Ligi hakkındaki fikirlerini açıkladı. Özdemir, UEFA ile dayanışma mesajı verdi ve Türk kulüplerine seslendi. İşte detaylar...

Özdemir'den Türk kulüplerine: "Eğer Avrupa Süper Ligi'ne katılırsanız..."

AJANSSPOR-HABER

12 Avrupa kulübü, Avrupa Süper Ligi'ni kurmak için anlaşmaya vardığını açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, UEFA'nın yanında olduklarını ifade etti. Ayrıca Özdemir, organizasyona katılacak takıma uygulayacakları yaptırımı da dile getirdi. 

"Yekvücut UEFA'nın yanındayız"

FOX TV'den İsmail Küçükkaya'ya konuşan Nihat Özdemir, "Biz Türkiye olarak yekvücut UEFA'nın yanındayız, futbolun kaosa dönmesini istemiyoruz" açıklamasını yaptı.

"Yaptırım uygularız"

Özdemir ayrıca, "Herhangi bir Türk takımı Avrupa Süper Ligi'ne katılmayacak! Eğer bir takımımız Avrupa Süper Ligi'ne katılırsa biz de UEFA'nın o takıma yönelik yaptırımını uygularız" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Avrupa'nın üst düzey kulüpleri arasında bulunan Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, Milan, Inter, Juventus, Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid kulüpleri "Avrupa Süper Ligi" adıyla yeni bir girişim başlattıklarını duyurdu. UEFA, bu oluşuma karşı çıktığı gibi bu takımları ve oyuncularını milli takım ve tüm organizasyonlardan men edeceğini duyurmuştu. 

Galatasaray ve Beşiktaş, Avrupa Süper Ligi'ne katılacak mı?

Beşiktaş yöneticisi Cenk Sümer, Twitter'daki sohbet odasında, "Son 5 yıldaki puan ortalamasına göre Türkiye'den Beşiktaş'a davet gelebilir" ifadelerini kullandı. Sümer, "Şu anda gidip gitmeme konusunda büyük bir kaos var. Dünya futbolu baştan aşağı değişebilir. Bu karar çok büyük bir olay" demişti.

Galatasaray'ın Avrupa Süper Ligi kararı ne?

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de söz konusu gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve kulübün menfaati doğrultusunda hareket edeceklerini söyledi. "Bu konuda camianın isteği olmadan bir görüşme yapmam. Bir teklif gelmesi durumunda da asla bir görüş bildirmem. Galatasaray'ın menfaatlerini düşünerek yol alacağız ve genel kurulun huzurunda değerlendireceğiz" dedi. 

MUSTAFA CENGİZ'İN AVRUPA SÜPER LİGİ KARARI HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...