ÖZEL - Emre Güral, üç büyüklerden teklif aldı mı? Açıkladı!

12 Şubat 2018 12:47- Son Güncelleme - 12 Şubat 2018 12:47
Google news abonelik

Antalyaspor'un golcü oyuncusu Emre Güral, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a açıklamalarda bulundu.

İşte Emre Güral'ın sözlerinden önemli satır başları:

Galatasaray maçı değerlendirmesi

"Çok zor bir deplasmana çıkacağız. Son maç Sivas'a karşı yenilgi almış takıma oynayacağız. İyi çalışıyoruz. Hamza Hoca bizi çok iyi hazırlıyor. İnşallah güzel maç olur. Ama biz de inşallah karşılığımızı koyacağız."

- "Galatasaray'a golün yok ?"

"Direkten dönen toplarım vardı . Muslera'nın kurtardığı toplar vardı. Bu o kadar önemli değil. Önemli olan 3 puan. Yeter ki biz galip gelelim.

Çok önemli isimler geldi. Bizim sahada vediğimiz mücadele en önemlisi. Takım olamadık. Uyum sağlayamadık. O yüzden sıkıntılar yaşadık . Ama şu anda tüm Antalya kenetlendi. Takım olduk. Sahada herkes bunu görüyor diye düşünüyorum. Bizim gidişatımız güzel. Takım arkadaşlarıma çok güveniyorum. Galatasaray'a karşı bir şanssızlığım vardı."

Kendinle ilgili söylemek istediklerin neler?

"Benim altyapım Almanya. 'Oynasan da oynamasan da kendini her zaman hazır tutacaksın' dediler. Zor bir lig . Her hafta çok iyi çalışmanız lazım. Sezon başında şans benimle değildi. Böyle olmamın sebebi; sağlam çalışmamdan dolayıdır. İnşallah daha güzel olur. Hocam nerede isterse orada oynarım. Ama en sevdiğim pozisyon forvet arkası."

Nagatomo yorumu

"Kendisi Inter'de takip ettiğim kadarıyla çok başarılı ve uzun yıllar Inter'de forma giymiş oyuncu. Güzel transfer oldu. Tam tanımıyorum ama orada uzun süre futbol oynamış birinin iyi futbolcu olduğunu düşünüyorum.

Hamza Hoca'nın verdiği taktikleri uyguladığımız zaman herşeyin daha iyi olacağına inanıyorum. Beşiktaş maçına bakarsak benim kaçırdığım pozisyon vardı. Akhisar'a karşı atamadık. Ama biz inanıyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Kaliteli ve karakterli futbolcularımız var.

Ben her zaman böyleydim. Kendi bireysel idmanım olsun, kendimi her zaman hazır tutmaya başladım. Her oynadığım takımda sahada olduğum sürece katkı veriyordum. Gol olsun asist olsun. Elimden geldiğince çalışıyorum. Bunlar hazırdan olmadı. İnşallah daha da güzel olur."

Hamza Hamzaoğlu sözleri

"Geldiğinden beri değişik bir hava yarattı. Kendisi insani ve karakter olarak çok üst düzey bir insan. Bu takımı daha da ileri götüreceğine inanıyorum. Size farklı bir şekilde yaklaşıyor. O yaklaşım her hocada yok. Hamza Hoca'nın ne kadar iyi bir hoca olduğunu tartışmaya gerek yok. Futbolu bilen bir hocamız ve ekibimiz var. Antalyaspor'u iyi yerlere getireceğine inanıyorum."

İsmin Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe'yle anıldı. Büyük takımların birinde oynamak istedin mi ?

"Yurt dışında da beni isteyen takımlar vardı. Nasip kısmet bu işler. Antalya'ya geldim. Burda olduğum için çok mutluyum. Şu an Antalyaspor'un başarısını düşünüyorum. Ama her oyuncunun kafasında büyük takımda oynamak vardır."

Yurt dışı hedefin var mı ?

"Kendim neden yurt dışına gitmek istemeyeyim. Resmi teklif yok. Menajerlerim konuşuyor bu durumu. Şu an kendi görevime konsantre olmak zorundayım. Yurt dışından teklifler vardı ama isimlerini söylemek istemiyorum. Konsantrem Antalyaspor. Bana çok güveniyorlar. Onların güvenini boşa çıkarmak istemiyorum."

Sakıp Aytaç ve Samuel Eto'o yorumu

"Eto'o'nun çok büyük bir kariyeri var. Bana göre gelmiş geçmiş futbol tarihininin en iyi forvetleri arasında ilk 5'te. Konya'ya gitmeyi seçti bize de saygı duymak düşer. Burada kalmasını isterdik saygı duymak gerek. Ona da orda başarılar diliyorum.

Sakıp çok iyi bir sol bek . Hızlı orta açabilen nadir futbolculardan. Kendisini her geçen gün geliştiriyor. Bizde oynadığı zaman bize çok güç katıyor. Kendisi burada kaldı. İnşallah şimdi de bize yardım edecek . İlerleyen zamanlarda Avrupa 'da oynayabilecek bir kumaşı var. İnşallah rabbim onun da yolunu açık etsin."

Antalyaspor taraftarı hakkında düşüncelerin neler?

"Bizim taraftarımız özel . Bizi kötü zamanımızda her zaman desteklediler. İnşallah bu desteklerini de esirgemezler. Çok güzel şekilde kenetlendik. Birlikte güzel günlere ulaşacağımıza inanıyorum."

AJANSSPOR