PSG - Başakşehir maçında ırkçılık söylemi! Negro ne demek?

Negro ne demek, ne anlama geliyor? Şampiyonlar Ligi'nde temsilcimiz Başakşehir ile PSG karşı karşıya geldi. 4. hakemin Başakşehir kulübesine yaptığı ırkçı bir söylemden dolayı PSG-Başakşehir maçı durdu. Hakemin Webo'ya Negro dediği öne sürüldü. Peki Negro ne demek, ne anlama geliyor? İşte Negro anlamı
8 Aralık 2020 23:49- Son Güncelleme - 8 Aralık 2020 23:49
Google news abonelik

Negro ne demek, ne anlama gelir? Başakşehir'e büyük ayıp! Medipol Başakşehirli futbolcular, PSG maçında yapılan ırkçı saldırıdan dolayı soyunma odasına gitti. Göksel Gümüşdağ: "4. hakem sahadan çekilirse maça devam etme kararımız var. Eğer 4. hakem maça çıkarsa biz sahada olmayacağız'' dedi. Öte yandan 4. hakemin Webo'ya negro dediği öne sürüldü. Peki negro ne demek ne anlama gelir?

Başakşehir Yardımcı Antrenörü Pierre Webo, 15. dakikada kırmızı kart gördü. Başakşehir futbolcuları, maçın 4. hakeminin ırkçılık yaptığını ifade ederek, soyunma odasına gitti.

Temsilcimizde teknik direktör Okan Buruk,  4. hakem Coltrenu'ya "Sen ırkçı mısın?" sorusunu da yöneltti. 

4. hakemin Webo'ya negro dediği ifade edildi.

NEGRO NE DEMEK, NE ANLAMA GELİYOR?

Araştırmalara göre “negro” kelimesi köken itibariyle Latin ve Yunan dillerinden mülhem olup Avrupa dışındaki “beyaz olmayan” toplumlar için kullanılmıştır. Tam olarak önce hangi topluluğa dendiği tartışmalıdır. Yerine göre yerli Amerikalılar, Afrikalılar ve esmer Asyalılar için kullanıldığı bilinmektedir.

Öte yandan, maçın 4. hakemi ise savunmasında, ''Negro demedim Romence siyah adam anlamına gelen sözü söyledim'' dedi.