PSG Şampiyonlar liginden Men tehlikesi ile karşı karşıya kaldılar!

25 Eylül 2017 19:48- Son Güncelleme - 25 Eylül 2017 19:48
Google news abonelik

Real Madrid, Juventus, Bayern Münih gibi takımların UEFA'daki lobi çalışmaları sonucunda Paris Saint Germain kıskaca alındı. PSG'nin Şampiyonlar Ligi'nden men edilmemek için transfer döneminde 8 futbolcusuyla aniden transfer görüşmesi yaptığı ortaya çıktı.

Fransa Ligue 1 takımlarından Paris Saint Germain’in, geride kalan yaz transfer döneminde Şampiyonlar Ligi’ne katılamama tehdidiyle karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı.

İspanyol gazetesi El Pais’in haberine göre, Juventus, Real Madrid ve Bayern Münih gibi kulüplerin baskısı sonucunda UEFA’dan Fransız kulübüne tehdit gibi bir ihtar geldi. UEFA’nın, Finansal Fair Play kurallarını yerine getirmemesi halinde gelecek sezon PSG’yi Şampiyonlar Ligi’ne almamak konusunda Fransız ekibine ihtarda bulunduğu öğrenildi.

PSG Genel Menajeri Jean-Claude Blanc’ın yaşanan gelişmeler üzerine Di Maria, Javier Pastore, Blaise Matuidi, Lucas Moura, Julian Draxler, Hatem Ben Arfa, Serge Aurier ve Thiago Silva’nn menajerleriyle iletişime geçti.

Bu futbolcular içinde Aurier Tottenham’a 25 milyon euro bedelle, Matuidi ise Juventus’a 20 milyon euro’ya satıldı.(Skor)