AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Rallici Ali Türkkan'a destek

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 13 Eki 2021 - 21:38 / Son Güncelleme : 13 Eki 2021 - 21:39

Toyzz Shop, Türkiye’nin rallideki genç yeteneklerinden biri olan ve ülkemize çok sayıda başarı kazandıran Castrol Ford Team Türkiye pilotu Ali Türkkan’ın destekçisi oldu. İşte detaylar.

Rallici Ali Türkkan'a destek

AJANSSPOR  HABER

Toyzz Shop, Türkiye’nin rallideki genç yeteneklerinden biri olan ve ülkemize çok sayıda başarı kazandıran Castrol Ford Team Türkiye pilotu Ali Türkkan’ın destekçisi oldu.


Başarılı sporcuya destek olmaktan dolayı gururlu olduklarını ifade eden Toyzz Shop Kurumsal Pazarlama Müdürü N. Merve Erses, “Ülkemizin yetiştirdiği en yetenekli genç ralli pilotlarından Ali Türkkan’ın şampiyonluk yolunda destekçisiyiz. Toyzz Shop'tan aldığı oyuncak arabaları yarıştırarak başarılı bir pilot olmanın hayalini kurmuş, daha 6 yaşındayken hayallerinin peşine düşmüş ve Türk sporu adına unutulmayacak başarılar elde eden bir isme destek olmak bizim için gurur verici. Ali Türkkan ile spora ilgi duyan her yaştan çocuğa; sporcu kimliği, azmi ve çalışkanlığı ile örnek bir rol model tanıtıyoruz. Balkan Ralli Kupası’nda ‘Gençler Şampiyonu’ olurken yanında olmaktan mutluluk duyduk. Avrupa ve Türkiye Şampiyonasında gerçekleştireceği ralli yarışlarında da yanında olacağız. Aynı zamanda çok yakında çocukları Ali Türkkan ile buluşturacak etkinlikler de gerçekleştireceğiz. Toyzz Shop olarak sporu seven nesiller yetişmesini önemsiyoruz” dedi.

Son olarak Balkan Ralli Kupası’nı da ülkemize getiren Castrol Ford Team Türkiye pilotu Ali Türkkan ise iş birliği ile ilgili duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Toyzz Shop’un desteğiyle, benim gibi spora gönül veren her yaştan çocuğa ulaşacağımıza ve onlara örnek olabilecek işler yapacağımıza yürekten inanıyorum. Balkan Ralli’sinden harika haberlerle döndük; Gençler ve İki Çeker klasmanlarında Balkan Şampiyonu olduk. Bu şampiyonluk Gençler klasmanında Türkiye’nin de ilk uluslararası başarısı.  Sezon bitmiş değil hala önümüzde zorlu ve heyecanlı bir yarış programı var. Toyzz Shop ve motor sporlarını seven binlerce çocuğun heyecanı enerjimize enerji katacak.”

Ali Türkkan kimdir?

6 yaşından beri direksiyon başında olan 21 yaşındaki Ali Türkkan, spor kariyerine Türkiye’nin en köklü yarış takımı Castrol Ford Team Türkiye çatısı altında bir Red Bull sporcusu olarak devam ediyor. 2016 yılında Prokart Türkiye Dayanıklılık Şampiyonası’nda mutlu sona ulaşan Ali Türkkan, 2017 yılında Türkiye Pist Şampiyonası Süper Grup Şampiyonu olarak Türkiye’nin en genç pist şampiyonu unvanını kazanmış oldu. Türkkan aynı sezon V1 Challenge’da da sezonu birincilikle tamamlayarak 2017 senesini çifte zaferle tamamlamış oldu. 2018 senesinde GT4 Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil eden Ali Türkkan 2019 yılında pistlerden ralliye transfer oldu. Ali Türkkan daha ilk Türkiye Ralli Şampiyonası sezonunda 3 kez Genç Pilotlar birinciliği ve Yeşil Bursa Rallisi'nde genel klasman üçüncülüğü elde ederek yeteneğini gösterdi. Ali Türkkan, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından Red Bull Gaming Ground çatısı altında ilk kez düzenlenen 2020 Türkiye Dijital Ralli Şampiyonası'nda da şampiyon olarak bir taraftan da iyi bir simülatör kullanıcısı olduğunu da göstermiş oldu. Son olarak Balkan Şampiyonası'nda Gençler ve İki Çeker klasmanlarında Balkan Ralli Kupası'nı ülkemize kazandırdı.