Red Bull'a şok! Christian Horner'ın gizli mesajları ifşa edildi

Furkan Sönmez
29.02.2024 - 20:56 | Son Güncellenme: 29.02.2024 - 21:35

Formula 1 takımlarından Red Bull'un takım patronu Christian Horner'a ait olduğu iddia edilen WhatsApp konuşmaları, anonim bir kullanıcı tarafından ifşa edildi.

Red Bull'a şok! Christian Horner'ın gizli mesajları ifşa edildi

AJANSSPOR HABER

Formula 1 takımlarından Red Bull'da olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz haftalarda, bir kadın çalışana "Uygunsuz davranış" sergilediği gerekçesiyle Red Bull tarafından hakkında soruşturma açılan takım patronu Christian Horner, dün takımnın yaptığı resmi açıklama ile suçsuz bulundu.

WhatsApp mesajları ortaya çıktı

Bahreyn'de düzenlenen 2. antrenman seansı sırasında medyaya bomba bir haber düştü. Anonim bir kullanıcı tarafından "Christian Horner kanıtı" isimli bir Google Drive dosyası yüzlerce gazeteciye, takım patronlarına ve motor sporlarının önemli ismlerine gönderildi. Red Bull tarafından ise bir açıklama henüz yapılmadı.

Red Bull Horner'a neden soruşturma açtı?

Red Bull Takım Patronu Christian Horner'ın bir kadın çalışana karşı uygunsuz davranışlarda bulunduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. Avusturya takımı Red Bull ise haftalar önce yaptığı bir açıklamada Horner hakkında soruşturma başlattığını şu sözlerle duyurdu: "Şirket, bazı iddiaların öğrenilmesi üzerine bağımsız bir soruşturma başlattı. Halihazırda devam eden bu süreç dışarıdan uzman bir avukat tarafından yürütülüyor. Bu konuları çok ciddiye alıyoruz ve soruşturma da en kısa sürede sonuçlanacak."

Red Bull soruşturmayı sonlandırdı

Dün Red Bull'dan yapılan açıklamada, takım patronu Christian Horner'ın hakkında açılan soruşturmadan beraat ettiği duyuruldu. Red Bull, yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi: "Sayın Horner'a yönelik iddialara ilişkin bağımsız soruşturma tamamlanmıştır ve Red Bull şikayetin reddedildiğini teyit edebilir. Şikayet sahibinin temyiz hakkı bulunmaktadır."

Antrenman seanslarında beklenen performans gelmedi

Bahreyn'de düzenlenen ve 2024 Formula 1 sezonunun ilk antrenman seansları bugün gerçekleşti. 1. antrenman seansında zirvede Daniel Ricciardo, 2. antrenman seansında ise zirvede Lewis Hamilton yer aldı. Red Bull pilotları bugün beklenilen performansı veremedi ve ilk 5'in dışında kaldı. Max Verstappen, aracın yunuslama yapmasından şikayetçi oldu ve kask vizörüne bolca hava geldiğini takımına telsizden iletti. Hollandalı pilot, bugün düzenlenen ilk iki antrenman seanslarını 6. sırada tamamladı. Sergio Perez ise ilk antrenman seansını 12. sırada tamamladı, 2. antrenman seansında ise 9. sırada yer aldı.

Christian Horner'dan açıklama geldi

Red Bull takım patronu Christian Horner, gündeme düşen iddiayla ilgili şu ifadeleri kullandı: "İsimsiz spekülasyonlar hakkında yorum yapmayacağım ancak tekrarlamak gerekirse iddiaları her zaman reddettim. Bağımsız soruşturmanın bütünlüğüne saygı duydum ve yolun her adımında tam işbirliği yaptım. Bağımsız bir uzman avuakt tarafından yürütülen kapsamlı ve adil bir soruşturmaydı ve yapılan şikayetin reddedilmesiyle sonuçlandı."

Senin için hazırladığımız haberler