Riot Games, Yone'yi tanıttı! İşte videosu...

Riot Games, uzun zamandır Yasuo'nun hikâyelerinde duyduğumuz abisi Yone'yi 10 dakikalık bir video öyküyle birlikte tanıttı. League of Legends oyununun yeni şampiyonu Yone'nin tanıtımının videosu aratılıyor. Yone'nin videosunu haberimizden izleyin...
25 Temmuz 2020 12:02- Son Güncelleme - 25 Temmuz 2020 12:07
Google news abonelik

Riot Games, League of Legends'ın merakla beklenen yeni şampiyonu Yone'yi videosuyla tanıttı. Oyunseverler, Yone'nin tanıtımın videosunu merak ederken, Yone'nin yeteneklerini ve neler yapabileceğini de merak ediyor. Peki, League of Legends karakteri Yone'nin yetenekleri neler? Tanıtımı videosunu izleyin...

Geçtiğimiz gün açıklanan Lillia'nın ardından League of Legends'a eklenecek bir sonraki şampiyon merakla bekleniyordu. Bu yeni şampiyonun ise daha önceleri pek çok farklı söylentiyle karşımıza çıkan Yone olacağı iddia ediliyordu. Nitekim uzun süren bekleyişin ardından bugün 10 dakikalık bir video öyküsü yayınlayan Riot Games ekibi, oyuncuların merakla beklediği yeni şampiyon Yone'yi tanıttı.

Bu zamana kadar Yone'yi yalnızca Yasuo'nun hikâyesinden öğrendiklerimiz kadarıyla biliyorduk; yani onu her zaman Yasuo'nun bakış açısından görüyorduk. Hikâyeye göre Yone ile kardeşi Yasuo'nun uzun zamandır karmaşık bir ilişkisi var. Bu ilişki, kardeş ihaneti ve Yasuo'nun Yone'yi öldürmesinden çok daha öncesine, aynı ustanın altında birlikte büyüyüp eğitim gördükleri zamanlara dayanıyor. (Webtekno)

Yone'nin tanıtım videosu

Yeni şampiyon Yone'nin yetenekleri neler?

Hikâyesi gereği ruhunu fani bedeninden ayırarak ruhlar aleminde hareket edebilen Yone'nin yetenekleri de bunun üzerine kurulu. Özellikle Yasuo ile güzel bir ikili olacak gibi görünen şampiyonun yetenekleriyse şu şekilde:

Q yeteneği (Ölümcül Çelik): Yone, rüzgârın gücünü kullanarak düşmanlarına doğru atılır fiziksel hasarla zarar verir. İki kez istiflendiğinde Yone, düşmanlarını havaya savuran bir dalga ile ilerleyebilir.

W yeteneği (Tayfbiçen): İsabet ettiği tüm rakiplere büyü hasarı vererek Yone'yi bir kalkanla korur. Vurulan şampiyon başına kalkanın gücü artar.

E yeteneği (Özgür Ruh): Yone'nin rakiplerine saldırarak biriktirilen hasar miktarıyla işaretlemesini ve bedenine döndükten sonra onlara bu miktarı gerçek hasar olarak vurmasını sağlar.

R yeteneği (Mühürlü Kader): Yone, yolundaki tüm düşmanlara saldırır ve son düşmanın arkasına ışınlanır. Saldırıdan etkilenen tüm düşmanları bir noktaya doğru toplayarak havaya savurur.

(Webtekno)

Michael Jordan | Çaylak Sezonundan Sayıları ve Smaçları