Rıza Çalımbay'dan tepki: "Bariz penaltılarımız verilmedi"

24 Haziran 2020 16:10- Son Güncelleme - 24 Haziran 2020 17:26
Google news abonelik

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Kayserispor maçı nasıl geçecek? Konyaspor maçında hakem hatası var mıydı? Mert Hakan ve Emre Kılınç takımdan ayrılacak mı?

Fikstürümüz kolay değil!

Kayserispor'la oynayacakları maç hakkında konuşan Rıza Çalımbay, "Güzel ve zor bir maç olacak. Bizim için çok önemli bir maç. Kayserispor için de bu maçın telafisi yok. İki takımın da puana ihtiyacı var. Bizim fikstürümüz kolay değil. Bütün maçlar zor. Alttaki takımlarla oynamak daha zor. Mert Hakan Yandaş iyileşti ve bugün antrenmana çıktı. Emre Kılınç'ın cezası bitti. Şu anda kadro olarak bir sıkıntımız yok" ifadelerini kullandı.

"Hakem hatası yoktu"

Konyaspor karşısında yedikleri gole değinen Rıza Çalımbay, "Konyaspor maçında net olarak bir hakem hatası yoktu ancak ilk yediğimiz golde top hareketliyken oyuna başladılar. Hakem orada oyunu yeniden başlatmalıydı. İki takımın da gergin olduğu bir maçtı" dedi.

Bariz penaltılarımız verilmedi!

 Bariz penaltılarımız verilmedi!

Trabzonspor cephesinin "Başakşehir'i şampiyon yapmak istiyorlar" iddialarını değerlendiren Çalımbay, "Böyle şeylere kafa yormak istemiyorum. Öyle bir şey olduğunu zannetmiyorum. Başakşehir ve Trabzonspor maçlarında bizim bariz penaltılarımız verilmedi. Söyleyecek bir şeyimiz yok. Bunların art niyetle yapıldığını düşünmüyorum ama bu bariz penaltılar verilmedi. Bizim bu maçlardaki penaltılarımız verilseydi başka bir noktada olurduk. Başakşehir ve Trabzonspor'un çok iyi kadroları var. Bu iş için inanılmaz bütçe ayırdılar. Böyle şeylere ihtiyaçları yok. İmkanları çok geniş. Öbür türlü işlere bulaşacaklarını zannetmiyorum" şeklinde konuştu.

Sezon sonunda ayrılacaklar!

Son olarak transferde adı büyük kulüplerle geçen futbolcularu Mert Hakan ve Emre Kılınç hakkında konuşan Rıza Çalımbay, "Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç'a devre arasında izin vermedik. Sezon sonunda takımdan ayrılacaklar. Devre arasında gittikleri takım eğer iyi değilse onlar da iyi gözükmezdi. Sezon başında transfer olmaları çok daha iyi. Ben bir takımla anlaşıp anlaşmadıklarını bilmiyorum. Ben bu durumları konuşmaktan ziyade kalan maçlarda iyi oynamalarını istiyorum. Sivas'ta uğraşmadığımız şey yok. Mert Hakan Yandaş geçen sene hiç oynamamış bir oyuncu. Onu büyük kulüplere göndermek benim için bir gurur" diyerek sözlerini tamamladı.