Roberto Carlos'a doping suçlaması

11.06.2017 15:33 - Son Güncelleme -
Roberto Carlos'a doping suçlaması

Brezilyalı efsane sol bek Robero Carlos, Alman ARD kanalında yayınlanan ve 2002 Dünya Kupası sırasında aralarında Carlos'un da bulunduğu bazı Brezilyalılar'ın doping yaptıkları iddiasına tepki gösterdi: "Yayında adı geçen doktoru tanımıyorum bile... Avukatlarım çalışıyor. Onlara iddialarını mahkemede kanıtlama şansını vereceğim." Futbolun efsane sol beklerinden Roberto Carlos, hakkındaki doping suçlamalarına sert tepki gösterdi.

Alman ARD televizyonu, Cumartesi gecesi yayınladığı bir belgeselde Brezilya sporundaki doping dosyasını açmış, iddialar 2002 Dünya Kupası'na kadar uzanmıştı. 2015'te yazılan, 200 sayfalık Brezilya Anti Doping Ajansı raporunu baz alan iddialarda sporculara yasaklı maddeler dağıtan ve anti doping testlerini atlatmanın yollarını öğreten bir doktorun çalışmaları incelenmişti. ARD'deki belgeselde Roberto Carlos'un bu doktorun kliniğinden çıkarken görüldüğüne daişr bir ifade de yayınlanmıştı. Hatta söz konusu doktorun sahte sporcu kimliğine bürünen gazetecilere WADA listesinde yer alan yasaklı hormonsal ilaçlar satışının gizli kamera kayıtları da yayınlanmış, gizli kameraya kliniğin müşterilerinden birinin Roberto Carlos olduğunu söyleyen klinik çalışanı sonradan açık kameralar önünde bu iddiayı reddetmişti

Brezilya Futbol Federasyonu, iddialar hakkında sessizliğini korurken Roberto Carlos sert bir açıklama yaptı: "ARD'nin sorumsuz suçlamalarını şiddetle reddediyorum. Meslektaşlarıma karşı bir avantaj kazanmak için bir hileye asla başvurmadığımı yeniden vurguluyorum. Raporda adı geçen doktoru hayatım boyunca tanımadım. Avukatlarım bu suçlamalarla ilgili çalışıyorlar. İddia sahiplerine, bu savlarını kamuoyunun gözleri önünde bir mahkemede kanıtlamaları için fırsat vereceğiz." (NTV Spor)

Gianfranco Zola, yıllar sonra o golü atmayı denedi

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up