• Diğerleri

Şampiyon haltercilerden Can'a ziyaret

Türkiye Gençler ve 23 yaş altı ferdi Halter Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon olan Tarsuslu sporcular Gökhan Özenoğlu ve Murat Yazlık ile dereceye giren sporcular, Belediye Başkanı Şevket Can’ı makamında ziyaret etti.
26 Ağustos 2015 16:09- Son Güncelleme - 26 Ağustos 2015 16:09
Google news abonelik
Şampiyon haltercilerden Can'a ziyaret

Isparta’da yapılan şampiyonada 69 kg.’da Gökhan Özenoğlu ve 94 kg.’da Murat Yazlık Türkiye şampiyonu oldular.

Sporcuları tebrik eden  Belediye Başkanı Şevket Can, sporcuları altınla ödüllendirdi.
“Sizlerle gurur duyuyoruz” diyen Başkan Can, “Şehrimizi Türkiye’de temsil ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Gerçekten sporun her dalı birbirinden güzel ve gençlerimizin sporla uğraşması özelliklede ödül alması bizi çok mutlu ediyor. Genç arkadaşlarımızın sizler gibi, sizleri örnek alarak daha güzel başarılara imza atacağını ümit ediyorum. Türkiye’de ve şehrimizde ne kadar gencimiz sporla uğraşırsa kötü alışkanlıklardan o kadar uzak olur. Spor aynı zamanda kardeşlik demektir, dostluk demektir ve kardeşliğin simgesidir. Şehrimizde bizde spor merkezlerine önem vererek, sayısını arttırarak şehrimizde yaşayan bütün insanlarımızın özellikle gençlerimizin sporla uğraşmasını için mücadele ediyoruz. Sizin gibi değerli hocalarımızı, spor alanında ödül alan insanlarımızı hemşehrilerimizi gördükçe mutlu oluyoruz. Spor dallarında gençlerimizi, öğrencilerimizi, takdirname alan sporcularımızı gördüğümüz zaman gerçekten ben mutlu oluyorum. Sizler gibi ödül alan başarılı sporcuları yetiştirdiği için antrenörlerinize teşekkür ediyorum” dedi.

Daha önce 14 kez milli takım formasını giyen, en iyi Avrupa üçüncülüğü ve en iyi Avrupa ikinciliği kazanan şampiyon halterci Gökhan Özenoğlu, aynı zaman Tarsus Ülkü Ocakları’ndan yetişti. 

Halterciler Murat Yazlık, Gökhan Özenoğlu, Serdar Kavak, Doğan Öner, Cüneyt Yiğit ve İbrahim Ambaroğlu’nun Tarsus Ülkü Ocakları’ndan yetiştiğini belirten Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç, amaçlarının ülkeye ve memlekete faydalı gençler yetiştirmek olduğunu söyledi.

Leicester City - Arsenal karşılaşmasının ardından değerlendirmeler