Bilardoda Şampiyon olan Semih Saygıner ve Tayfun Taşdemir Yurda Döndü

Orhan Gülek
13.03.2023 - 18:11 | Son Güncellenme: 13.03.2023 - 18:17

Milli Takımlar 3 Bant Bilardo Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi 7’nci dünya şampiyonluğuna ulaştıran Semih Saygıner ve Tayfun Taşdemir yurda döndü. İşte detaylar

AJANSSPOR - HABER

Milli Takımlar 3 Bant Bilardo Dünya Şampiyonası finalinde İsveçli rakiplerini yenerek Türkiye’nin üst üste 3’üncü, toplamda ise 7’nci dünya şampiyonluğa ulaşmasını sağlayan Semih Saygıner ve Tayfun Taşdemir yurda döndü.

Yurda döndüler

Türk Hava Yolları’na (THY) ait uçakla saat 16.30’da Almanya’nın Düsseldorf kentinden İstanbul’a gelen Semih Saygıner ve Tayfun Taşdemir, bu zafer ile milli takımı dünya klasmanında 1 numaraya yükselttiler.

Semih Saygıner: "Çok mutluyuz"

Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabirinin sorularını yanıtlayan ve Milli takım düzeyinde kazanılmış bir başarı olduğunun altını çizen Semih Saygıner, şu ifadeleri kullandı:

"En son ben Tayfun ile 2004 yılında şampiyon olmuştum. Bir ara ve benim katılmadığım bir dönem var ama Türkiye şampiyon olmaya devam etti. Tayfun bu sene Türkiye klasmanında 1 ve 2’nci olunca biz gittik şampiyonaya ve 3’ncü kez üst üste dünya şampiyonu olduk, çok mutluyuz.

İlgini Çekebilir
Semih Saygıner ve Tayfun Taşdemir bilardoda tarih yazdı!
Habere Git

"Hiç bu kadar duygulanmamışımdır"

İnanılmaz bir duygu seli yaşandı orada. Hayatımda hiç bu kadar duygulanmamışımdır. Türkiye bireysel anlamda dünya klasmanına 10-12 sporcu sokmuş bir ülke. Kimi gönderseniz zaten şampiyon olur. 7 şampiyonluğumuz oldu ve Türkiye Dünya’da başı çekiyor, bu sporu domine ediyor."

"Sanki bir parçamızı kaybettiğimiz gibi üzüldük"

Kahramamaraş’ta meydana gelen depremlerden dolayı çok üzüldüklerini ifade eden Saygıner, "Biz orada sporcu ruhu taşıdık ve ülkemizi çok iyi temsil ettik. Ama bizi ve ülkemizi çok etkileyen bir deprem yaşandı. Sonucunda insanlar evlerini, ailelerini kaybetti. Sanki bir parçamızı kaybettiğimiz gibi üzüldük. Biz bu insanları mutlu edebildiysek ne mutlu bize" diye konuştu.  

"İnsan utanıyor orada gülmekten, kupayı kaldırmaktan"

Şampiyon olduktan sonra depremzede vatandaşların çok mutlu olduklarını öğrendiklerini ifade eden Tayfun Taşdemir ise, "Biraz mutlu olmaları bizi gururlandırdı. Orada bazen insan utanıyor orada gülmekten kupayı kaldırmaktan... Bu Türkiye’nin şampiyonluğu, biz sadece altına imzamızı atmış sporcularız. Zor bir turnuvaydı. Favori gittiğimiz turnuvayı kazanıp gelmek çok keyifliydi" şeklinde konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler