AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Süper Lig 37. Hafta Maç Programı Belli Oldu Mu?

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 09 May 2022 - 18:31 / Son Güncelleme : 09 May 2022 - 18:35

TFF, şampiyonu belli olmuş, düşen kalan takımları netleşmiş Süper Lig'in 37. hafta maç programını hâlâ daha açıklamadı. Federasyonun neyin hesabını kitabını yaptığı merak konusu oldu! İşte detaylar.

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) garip işler oluyor! Yakın zamanda başkanı Nihat Özdemir'in istifa ettiği, dünya çapında hakemine düdük astırılmaya çalışılan, yazı tura atışında kripto para krizi yaşanan bir federasyon... Yayın ihalesini eline yüzüne bulaştıran bir federasyon... Kurulları bağımsızlaştırmak için yola çıkan ama yasayla bunu da iptal eden bir federasyon... Tüm bunların yanı sıra önümüzdeki haftanın fikstürünü bile açıklayamaz noktaya gelen bir TFF!

Şampiyon takım belli, düşenler belli!

Avrupa'da tüm ligler sezon başında hafta hafta planlanıyor. Yani bir taraftar ligin son maçının hangi gün ve saatte oynanacağını bilerek plan ve programını yapabiliyor. Ama gelin görün ki Süper Lig için bu hayal ötesi bir şey! Neyin hesabı kitabı yapılıyor bilemiyoruz ancak şampiyonu belli, düşen takımları belli bir ligin kalan iki  haftasında kimin hangi gün maç oynayacağı henüz daha açıklanabilmiş değil.

Kalan 2 hafta spor amaçlı ama...

Yani TFF'ye bakarak hiç kimse maç takvimine göre plan program yapma olanağına sahip değil. Hal böyleyken TFF, Süper Lig'in marka değerinden söz edebiliyor. Kalan iki hafta kelimenin gerçek anlamıyla spor amaçlı oynanacak. Öyle ya Avrupa kupalarına katılacak takımlar bile büyük ölçüde bağlı ancak TFF buna rağmen 4 gün sonrasının maç programını açıklayamıyor. Neyin hesabı kitabı yapılıyor, biz de merak ediyoruz!