Schumacher için 30 milyon dolar!

5 Şubat 2017 16:49- Son Güncelleme - 5 Şubat 2017 16:49
Google news abonelik

2013'de Fransa Alpleri'nde geçirdiği kayak kazasının ardından komaya giren ve hastanedeki tedavisinin ardından yarı-bitkisel hayatta yaşamını sürdüren Alman eski pilotun sağlığına kavuşması için eşi Corinna Schumacher büyük bir çaba veriyor.

Aradan geçen üç yıllık sürede Schumacher'in tedavisi için harcanan toplam para yaklaşık 30 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Halen devam eden tedavi sürecinde, doktorlar-hemşireler ve fizyoterapistlerden oluşan 15 kişilik sağlık ekibi müdahaleye devam ediyor ve haftalık sağlık hizmetleri giderinin 200 bin dolar olduğu belirtiliyor.

Corinna Schumacher bugüne kadar bu büyük maliyeti karşılamak için, sahibi oldukları bir çok malı satmak durumunda kaldı:

- Özel jet - 40 milyon dolar (140 milyon TL)
- Norveç'te bir villa - 2.7 milyon dolar (8.7 milyon TL)
- Rolls-Royce araba - 430 bin dolar (1.9 milyon TL)
- Mercedes araba - 130 bin dolar (570 bin dolar)

Keep Fighting' girişimi başlatıldı
 
Öte yandan Michael Schumacher'in ailesi 'Keep fighting' (mücadeleyi sürdür) ismiyle bir girişim başlattı. Uzun bir süre yaşam savaşını sürdüren efsane pilottan esinlenerek diğerlerinin de mücadeleyi bırakmamaları konusunda cesaretlendirilmelerinin amaçlandığı belirtildi. 

Skorer

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!