• Diğerleri

Seba özel sayısı beğeni topladı

Mayıs sayısından itibaren yeniden basılı yayına geçen Beşiktaş Dergisi, ağustos ayı Süleyman Seba özel sayısıyla beğeni topladı. Uzun yıllardır dergide yer alan Beşiktaş temalı resim çalışmalarıyla beğeni toplayan ve bu yıl sanat hayatında 25 yılı geride bırakan ünlü ressam Nihat Evren Derman, uzun bir aradan sonra yeniden Beşiktaş Dergisi'ne geri döndü.
30 Temmuz 2020 18:07- Son Güncelleme - 30 Temmuz 2020 18:08
Google news abonelik
Seba özel sayısı beğeni topladı

Resmi siteden yapılan dergi tanıtımında ve sanatçının tweeter hesabından yapılan "Beşiktaşılılık Duruşunun Ölümsüz Sembolü" adlı yağlıboya çalışması büyük beğeni topladı.

Süleyman Seba temalı çalışması hakkında sanatçı şu ifadelere yer verdi:

"Yaklaşık bir yıl aradan sonra yeni bir çalışmayla dergimize geri dönmenin heyecanını yaşamaktayım.Beşiktaş Dergisi son 6 yıldır ağustos sayısında onursal başkanımız Süleyman Seba özel sayısı olarak hazırlanıyor.Bu özel sayımız için, uzun zamandır üzerinde çalıştığım tablomla dergimizin sayfalarında yer almaktan dolayı büyük mutluluk duydum.

Beşiktaşlı taraftarlarımızdan olduğu kadar diğer takım taraftarlarından da güzel yorumlar duymak beni gururlandırdı.Sporun içine sanat temas ettiğinde fanatik duygular adeta törpüleniyor.Güzel yorumlarıyla beni daha iyi işler yapmaya motive eden her renkten tüm takım taraftarlarına teşekkür ediyorum.

Tablonun duyurusundan sonra dün birçok mesaj ve mail aldım.Tablonun reprodüksiyonuna ulaşmak isteyen taraftarımızdan bu yönde taleple karşılaştım.

Beşiktaşımızı finansal yönden yeniden ayağa kaldırmak isteyen yönetim kurulumuz birçok projeyi eş zamanlı olarak hayata geçirdi.

Kulüp yöneticilerimiz sanatsal bir proje çerçevesinde tablolarımın reprodüksiyonları ve diğer baskılarını Kartal Yuvası'nda satışa sunmayı düşünürlerse, bugüne kadar imza attığım tüm çalışmalarımın telif hakkını kulübümüze bedelsiz olarak devredeceğimi belirtmek isterim."

Sanatçının "Beşiktaşlılık Duruşunun Ölümsüz Sembolü" ismini verdiği yağlıboya çalışmasının orijinali Beşiktaş Kongre Üyesi Yakup Nevzat İncekara koleksiyonunda yer alıyor.

Union Berlin - Bayern Münih (0-2) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20