Semih Haznedaroğlu'ndan şampiyonluk, seçim ve Galatasaray Adası açıklaması!

7 Mayıs 2019 14:43- Son Güncelleme - 7 Mayıs 2019 17:43
Google news abonelik

Galatasaray Kulübü Eski İkinci Başkanı Semih Haznedaroğlu, sarı-kırmızılıların gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Haznedaroğlu, Galatasaray’ın şampiyon olacağına inandığını söyledi. Ayrıca Haznedaroğlu, Galatasaray Adası ile ilgili sorunların giderilmesi gerektiğini dile getirdi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Semih Haznedaroğlu’nun açıklamaları şu şekilde;

Semih Haznedaroğlu: "Galatasaray derbide haklı bir galibiyet aldı"

Derbilerin sonuçlarının tahmini zordur. Ama kendi sahasında oynayan takım favori oluyor. Beşiktaş formdaydı. Gerek seyirci baskısı, gerek maçta yapılan hatalar yapıldı. Galatasaray da bunu kullandı ve kazandı. Haklı bir galibiyet aldı.

"Terim geçen sezon gelmeseydi Galatasaray 4. olurdu"

"Terim geçen sezon gelmeseydi Galatasaray 4. olurdu"

Futbol takımının başında Fatih Terim gibi bu işi iyi bilen bir teknik adam var. Şampiyonluk haftalarında neler yapacağını iyi bilen bir teknik adam. Fatih Terim geçen sezon takımın başına gelmeseydi dördüncü olurdu. Bu sene bazı problemler oldu. Bir ara Başakşehir farkı açmıştı. Ama takımı bütün sezon formda tutabilmek zor bir olaydır. Tecrübeli hocaları ve iyi bir kadrosu olan Galatasaray ile Beşiktaş yarışa ortak oldu. Galatasaray derbiyi kazanarak önemli bir avantaj oldu.

"Galatasaray'ı şampiyonluk adına avantajlı görüyorum"

"Galatasaray'ı şampiyonluk adına avantajlı görüyorum"

Başakşehir’in form durumunun aşağıya gitmesi onlar açısından dezavantaj oldu. Şampiyonluk adına Galatasaray’ı avantajlı görüyorum. Futbolda her şey olabilir fakat; büyük maçları Fatih Terim iyi oynuyor. Şampiyonluk stresine alışkın bir camia var. Elbette futbolda umulmadık neticeler olur. Ben Galatasaray adına şampiyonluk için çok umutluyum.

Haznedaroğlu'ndan Diagne yorumu

Galatasaray’ın devre arasındaki transfer politikası negatif görünüyordu. Çok büyük paralar verilerek transfer edilen Diagne istenilen randımanı veremedi. Tabi büyük futbolcuların şansları oluyor. Kritik anda, en umulmadık anda takımını zafere götürebiliyor. Beşiktaş maçındaki taç pozisyonunda Diagne’nin uyanık davranışı başlı başına bir olaydır. Şu ortamda büyük paralar verilecek paralar değil.  Tabi Galatasaray şampiyon olursa önemli bir gelir elde edecek.

Semih Haznedaroğlu: "Burada bir haksızlık var"

Semih Haznedaroğlu: "Burada bir haksızlık var"

Mustafa Cengiz elinden geleni yapıyor. Uğraşıyor. Bazı konuşmaları camianın örf ve adetlerine uymuyor. Bu sebepten yadırganıyor. Bence tüzüğe uymak lazım. Tüzük seçime gitmek lazım diyorsa bunu yapmak lazım. Mali Kongre’de salon boşalmıştı. Az bir oy oranıyla ibra edilmeyebiliyorsun. Burada bir haksızlık var. Demek ki kongrelerde düzeltilmesi gereken bazı şeyler var. Salonda az kişi kalmıştı. Madem ibra edilmedi, tüzük de seçim diyor o zaman gereğini yapmak lazım. Olaya iki taraflı bakmak gerek.

"Galatasaray Adası meselesinin çözülmesi lazım"

"Galatasaray Adası meselesinin çözülmesi lazım"

Galatasaray şampiyon olunca yönetimin eli kuvvetlenecektir. Eğer tüzüğe uyup da seçime giderse şans Mustafa Cengiz’in lehine dönebilir. Tabi ki bir sürü yanlışlıklar var ama Galatasaray iyi gidiyor. Terim çok başarılı bir antrenör. Kendine has özellikleri var. Galatasaray’ın bir sürü yatırım sorunları olduğunu görüyoruz. Bir de Galatasaray Adası gibi bir pırlanta var. Şu anda yönetimin konusu değil. Bu meselenin çözülmesi lazım. Yönetimde eksiklikler var demek istiyorum.