AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Şener ortalığı karıştırdı: "Galatasaray ligden çekilecek..."

İlk Yayınlanma : 03 Nis 2021 - 13:31 / Son Güncelleme : 03 Nis 2021 - 14:13

Futbol haberleri... Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonluklarının sayılması girişimine yorumcu Ertem Şener'de katıldı. Canlı yayında Galatasaray'ın ve yayıncı kuruluşun Türkiye'den çekileceğini iddia eden yorumcuya, taraftarlardan eleştiri geldi. Haber kaynağını gizleyerek açıklamalarda bulunan Şener, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) seslendi. İşte detaylar...

Şener ortalığı karıştırdı: "Galatasaray ligden çekilecek..."

AJANSSPOR - HABER

TV100 ekranlarında Var Odası programını sunan Ertem Şener, Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonluklarına ilişkin başlattığı girişimlere dair görüşlerini paylaştı. 28 şampiyonluğun verilmesi durumunda gerek Galatasaray'ın, gerekse yayıncı kuruluşun Türkiye'den çekileceğini söyleyen Şener'e Fenerbahçe taraftarından tepki geldi. Ancak, Ertem Şener'e ilk tepkiyi programın yorumcularından Emre Bol verdi. 

Ertem Şener haber kaynağını gizledi

Bir süredir TV100'de Var Odası programının sunuculuğunu üstlenen Ertem Şener, 28 şampiyonluk girişimi tartışmalarına son katılan isim oldu. Dünkü programda konuşan Şener, "Buradan Türkiye Futbol Federasyonu'na sesleniyorum. Galatasaray kulübünden de birisi çıksın yalanlasın. 'Ertem yalan söylüyor' desin. Kim olduğunuda söylerim sonra ama her televizyoncu ve gazetecinin hakkı gizlidir. Haber kaynağını gizleme hakkım olmakla beraber her şeyi de söylerim. Sevgili seyirciler, eğer TFF Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluğunu kabul ettiği takdirde, önümüzdeki sezon Galatasaray Süper Lig'de yok."

Emre Bol, "Güle güle abi..."

Ertem Şener'in bu kısa açıklamasından sonra, programın yorumcusu Emre Bol; "Güle güle abi..." cevabını verdi. Şener ise, Emre Bol'un bu cevabını yanıtsız bırakarak konuşmasını şu şekilde sürdürdü; "Yayıncı kuruluşta yok. İkincisi, Galatasaray ayrı bir lig kuracak. 'Bizle gelmek isteyenler bizle olsun. Fenerbahçe'yle olmak isteyenler Fenerbahçe'yle olsun' diye Türkiye'de farklı bir durum ortaya çıkacak. Onun için diyorum sayın Nihat Özdemir, Galatasaray ile nasıl bir ilişki içerisindesiniz bilmiyorum ama TFF'ye çağrım buradan. Mutlaka haberiniz vardır. Galatasaray, eğer Fenerbahçe'nin şampiyonluğu kabul edilirse, 28 şampiyonluğu; önümüzdeki sezon ligde yok." 

Bol, "Fenerbahçe de çekilsin o zaman..."

Sunucu Ertem Şener'in bu konuşmasının hemen akabinde Emre Bol bir kez daha devreye girerek, "O zaman Fenerbahçe de 'Şampiyonluklarım verilmezse ben de yokum' desin. Olur mu öyle şey?" şeklinde çıkıştı. Emre Bol ile Ertem Şener arasındaki kısa süreli gerginlikten sonra Fenerbahçe taraftarı sosyal medyada Şener'i gündeme taşıdı. 

İşte o görüntüler...