Şenol Güneş açıkladı, Oğuzhan, Cenk, transfer...

16.08.2015 21:50 - Son Güncelleme -
Şenol Güneş açıkladı, Oğuzhan, Cenk, transfer...

Spor Toto Süper Lig'de Mersin İdmanyurdu'nu 5-2 yenen Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, sevindirici bir galibiyet aldıklarını söyledi. 

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında lige iyi başlamak istediklerini ve hak ettikleri bir sonuç aldıklarını belirtti. 

Skorun farklı olmasının oyunun bir zenginliği olduğunu ifade eden Şenol Güneş, "İlk deplasmanımızda alınan galibiyet sevindirici. Bütün oyuncularımın emeklerine teşekkür ederim. Şartlar ne olursa olsun kendilerini ortaya koydular. Kazanmayı hak ettiler" dedi.

Güneş, maç içerisinde yer yer kopmaların olduğunu, bunda skor avantajının da etkisinin olduğuna vurgu yaparak, Mersin İdmanyurdu'na kolay pozisyonlar verdiklerini kaydetti. Hücum adına iyi işler çıkartsalar da bazı hataların olduğunu ifade eden Şenol Güneş,  "İlk maç olduğu için bunları düzeltmek durumundayız. Biz mükemmel değiliz. İyi işler yaptık ama daha iyi olmak durumundayız. Bu maçı da o konuda skora bakarak ölçü almıyorum. Rakibimiz de zaman zaman iyi işler yaptı" diye konuştu.

Güneş, ileri uçtan geri dönüşlerde sıkıntılar yaşadıklarına dikkati çekerek, 5 gol attıklarını ama bunun da abartılmasının doğru olmadığını anlattı.

Transfer dönemi
Bir gazetecinin, transfer döneminin devam ettiğini ve herhangi bir takviye düşünüp, düşünmediklerini sorması üzerine Güneş, şöyle konuştu:
"Orta sahada Veli ve Tolgay olmayınca sıkıntı olabileceğini düşündüğümüz için oyuncu bakıyoruz. Beşiktaş çaresiz değil ama bir oyuncu daha almakta da yarar var. Bu sadece orta saha değil forvet olur, savunma olur, kaleci olur. Oyuncu transferi her zaman olabilir."

Güneş, Quaresma ile Gökhan Töre'nin rol paylaşımında sıkıntı yaşayıp, yaşamayacağının sorulması üzerine, şöyle devam etti:
"Biz rol yapmıyoruz, hayatın gerçeğini yapıyoruz. Oyuncularımızın yetenekleri hücuma yönelik değil. Ricardo, solda başlayabilirdi ama bu maç için böyle düşündüm. Oğuzhan'ı, Atiba'nın yanına alıp, Ricardo beklerin arkasına boşluğa girsin, arkaya atılan toplarla oyunu zenginleştirsin diye düşündük. Zaman zaman iyi işler yaptı. Gökhan da içeri, dışarı koşular yaptı. Bazen de yer değiştirmeler yaptık, Olcay'ı ortaya aldık. Bu 3'ü değişebilecek oyuncular. Sonraki maçlarda da daha iyi olacaklarını düşünüyorum."

"Halen yapacak çok işimiz var"

5-2'lik Mersin İdman Yurdu galibiyetinin ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in canlı yayın sözlerini ise Ajansspor derledi;

"Olumsuz koşullara nereden baktığınıza bağlı, koşullar kaybettiğiniz zaman mazeret olarak kullanılıyor. Kazanmak için oynayınca da koşullar sorun olmuyor. Maçtan önce de söyledim, koşullar ne olursa olsun kazanmak için çıkacaktık ve maç bittiğinde emeğin karşılığı aldık. Hak ettiler, iyi işler yaptılar belli dönemlerde disiplinden de kopmalar oldu. Bu havaya, skora bağlı olsa da iyi değil. Kendi futbolumuzu geliştirip, hücumda yaptıklarımızı zenginleştirip, savunmada az pozisyon veren bir takım olmalıyız. Büyük bir takımız, çok çalışmalıyız. 3 puan önemliydi, emekleri, kalitelerini saha yansıttılar ama rakip 10 kişi iken topu rakibe göstermeyen bir takım olmamız gerekirken, pozisyon verip gol yiyorsak halen yapacak çok işimiz var demektir. Takım oyunu gelişecek, oyuncular yeteneklerini de takım oyunu ile gösterirlerse daha iyi sonuçlar alırız. Hak ettikleri 3 puanı, bu havada, ilk maçta sergileyip aldılar, emeklerine teşekkür ediyorum ama devamının gelmesini bekliyorum".

"Ricardo'nun olumsuzluğu yoktu"
“Quaresma İyi işler yaptı, golü atana kadar gayet iyi oynadık, zengin oyun anlayışımız vardı. Quaresma top kullanması Gökhan, Olcay, Cenk'in hareketli olması hücuma dönük olumlu işler oldu. Ama rakip arkaya toplar atıp golden sonra tehlike yarattı ve böyle gol de attılar. Gökhan, Cenk, Oğuzhan'dan birinin çıkması lazımdı, orta sahayı ileride tutmalıydık. Arkaya gelen topları engellemek için değişiklik yaptık. Necip-Atiba da o görevi yapması başka bölümdü, Ricardo'nun olumsuzluğu yoktu”.

"Oğuzhan savunma da iyi olmalı"
“Bir oyuncunun bir maçta iyi veya kötü oynaması ile bir şey belli olmaz, kötü oynasa oyuncu kötüdür, iyi ise çok iyidir demek olmaz ama yetenekli oyuncu her zaman yeteneklidir, önemli olan sahaya bunu yansıtmasıdır. Oğuzhan bugün elinden geleni gösterdi. Hücum olarak iyiydi ama savunmaya dayalı bir şeyler katarsa daha iyi olur. İki yönde de o oynamalıyız. Orta sahada sayısal eksiklik yok sayılamaz. Oğuzhan, Sosa, Atiba, Necip var ama Tolgay ve Veli olsaydı bir sorun olmazdı. Büyük bir maratona gireceğiz, lig, UEFA, kupa var ve Ricardo gelecek, Mario gelecek, Cenk olacak… Daha sezon başındayız, kadro kurmadık, ilk 3 maçı böyle geçmek istiyoruz, sonra boşluk olacak ve göreceğiz transfer için de. 28 ağustosta bir boşluk oluyor, artılarımız da var, Oğuzhan da bir artı ama biz eksiğe bakıyoruz şu anda”.

Cenk Gönen gitti mi?
“Cenk'le yollar ayrılmadı, bunu kim söyledi? Medyamız menajerlerle anlaşıyor, ağzımızdan yazıyorlar ve satıyorlar. Öyle bir şey yok, Cenk bizim kalecimiz. İdmana çıkmayan kaleciyi neden kadroda alacağım? Şunu söyledim; ‘3 tane -Veysel'i saymazsak- geçen seneden oynayan Tolga, Cenk, Günay var. Tolga ve Cenk'in iyi olduğunu biliyorum, Günay da iyi bir çıkış yaptı, bundan sonra oynamadığı için gitmek isteyen olursa değerlenirim’ dedim. Kaleci, santrfor ve her mevkiiye oyuncu bakıyoruz. Oyuncu rahatsızca değerlendiririz ama orta sahaya defansa takviyemiz olabilir. Orta sahaya düşünmüyorduk oldu. Oyuncu bakacağız ama alma işini bilmiyoruz. Stoper de bakacağız belki bugün iyilerdi ama. Yarın gitmek isteyen olursa da kulübün şartı var bakarız. Beşiktaş’ta oynamak isteyeni oynatmak istiyoruz”.

 

Rıza Kocaoğlu, Mustafa Cengiz'in röportajını trolledi

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up