• Diğerleri

Şenol Güneş: Haydi Falcao'nun yerine Adem'i oynat bakalım

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, 14 yabancı kuralı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
13 Şubat 2020 22:13- Son Güncelleme - 13 Şubat 2020 19:18
Google news abonelik

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Haber Globel'de katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Güneş, 14 yabancı kuralı hakkında açıklamalarda da bulundu.

İşte o sözler:

''14 yabancı alıyoruz, yarısı oynamıyor''

14 yabancı alıyoruz, yarısı oynamıyor. Bu yabancı transferleri kolaya getiriyor. Menajer getiriyor, tarama da yapılmadan alınıyor. Tarama yapıldığını düşünmüyorum. Ben de başarılı olsam, günlük başarı için giderim alırım yabancı. 6-7 yabancı oyuncu yeter.

Galatasaray, Emre Akbaba'yı 3-4 milyon euroya aldı. Onun yerine yabancı birini alsaydı kaç parya alacaktı? 10 milyon euroya alacaktı. İşte yerli oyuncu bu.

''Galatasaray fazla yabancı aldı, düşündüğü gibi çıkmadı''

''Galatasaray fazla yabancı aldı, düşündüğü gibi çıkmadı''

Falcao'nun maliyeti ne kadar, Adem Büyük'ün maliyeti ne kadar? Galatasaray fazla yabancı aldı, düşündüğü gibi çıkmadı.

Falcao'yu oynatma bakalım hadi? Adem'i oynat, Falcao'yu beklet! Ne zaman oynar Adem, Falcao'nun kötü olduğunu görürsen ve Adem de iyiyse oynar. O zaman da neden aldın derler. Yabancı kriteri çıktığında doğru maddeler vardı. Çok oyuncu alan TFF'ye ödeme yapacaktı ama olmadı.

Trabzonspor kimi sattı? Yusuf Yazıcı! Kimi satmayı düşünüyor, Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür! Türk futbolu bu şekilde kalkınabilir. Beşiktaş'a Pepe'yi aldık en oldu? Giderken erozyona uğruyorsun. Ne marka değeri artıyor, ne oyuncu değeri artıyor.

Ozan Kabak'ı kadroda düşündük ama sıra gelmedi. Sakatlıklar oyunun içinde var. Merih sinerjisi ve enerjisiyle çok katkı yapan bir isimdi. Şampiyonada bizimle olabilir ama oynaması zor. Yusuf iyileşiyor. Abdülkadir yakında dönecek. Dorukhan'ın daha 1-2 ayı daha.

(Milliyet)

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 6