AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sergen Yalçın'dan Tümer Metin'e olay cevap: 'Onun kalibresi ne ki?'

İlk Yayınlanma : 17 Kas 2020 - 20:27 / Son Güncelleme : 17 Kas 2020 - 20:33

Son dakika haberleri... Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Haber Global'e konuk oldu. Sergen Yalçın; Beşiktaş, Ahmet Nur Çebi, transfer, Süper Lig ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) hakkında açıklamalar yaptı. İşte detaylar...

Sergen Yalçın'dan Tümer Metin'e olay cevap: 'Onun kalibresi ne ki?'

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Haber Global'de Ahmet Nur Çebi, transfer, Süper Lig ve TFF hakkında değerlendirmeler yaptı.

"Savunma hattı tamamen yok"

Sakatlıklar ve koronavirüs vakalarıyla beraber savunma hattının olmadığını itiraf eden Sergen Yalçın, "Başakşehir maçında savunma hattının tamamı yok. Belki Necip ve Rosier iyileşir ama diğer oyuncularımızın iyileşme şansı yok. Biz zaten takım tablosu dışında artık corona tablosu yapıyoruz." dedi.

Hükmen mağlup tartışması

Hükmen mağlup olma tartışmasıyla ilgili fikrini söyleyen Yalçın, "Hükmen mağlup olma kuralı gelirse ligin oynanmasının hiçbir anlamı kalmayacak. Birçok kararda olduğu gibi bunun da sağlıklı bir karar olabileceğini düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.

"Başkanla aramızda sorun olmadı"

Ahmet Nur Çebi'yle aralarında sorun olup olmadığını açıklayan Yalçın, "PAOK bizden sonra kimlerle oynadı gördük, köy takımı mıymış? Değilmiş. Sezon başında diyorlar ki 'Beşiktaş neden hazırlık maçı oynamadı?' Sen o koltukta otururken hazırlık maçı oynayacağımızı akıl ediyorsun ama ben Beşiktaş'ın hocası olarak akıl edemiyorum değil mi? Eleştiriler mantıklı olmalı. Göreve geldiğim günden beri başkanla aramızda hiçbir sorunumuz olmadı. Hiçbir zaman aramızda gerginlik ya da tartışma olmadı. Ben mutsuz olsam direkt bunu söylerim. Başkana neden basın yoluyla mesaj vereyim zaten her gün birlikteyiz. Ben buraya taraftarlar ve başkanımız istediği için geldim. Taraftarımız bana bırak desin yarın bırakırım." şeklinde konuştu.

"Tümer Metin'e yakıştıramadım"

Eski takım arkadaşı Tümer Metin'in kendisine yaptığı eleştirileri yakıştırmadığını vurgulayan Sergen Yalçın, "8'den sonra sokağa çıkma yasağı varsa herhalde biz ilk yarıyı oynayıp bırakacağız. Ben de geçirdim, oyuncu arkadaşlar da geçirdi, herkes geçiriyor bu hastalığı... 10 kişiyle idman yapıyoruz. Beşiktaş'ta bir tek efsane ben miyim? Benim efsane arkadaşlarım var. Onlar neden hoca olmadı. Tümer Metin'e yaptığı eleştiriyi yakıştıramadım. Bu eleştiri de değil farklı bir şey. Tümer Metin’in kalibresi nedir ki bana bu sözleri söyleyecek? Çalıştığım takımlara bir bak, nerelerde alıp, bıraktığıma bak. Buralara gelmek için çok çalıştım." dedi. (ÇARŞI, TÜMER METİN'E YİNE KARŞI HABERİMİZİ BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ)

Caner-Gökhan sorusu

Sezon başında takımdan ayrılan Mohamed Elneny, Caner Erkin ve Gökhan Gönül hakkında konuşan Sergen Yalçın, "Elneny'nin kalmasını çok istemiştim ama o da Arsenal'e gitti, Katar'a falan gitmedi. Burak Yılmaz ekonomik şartlardan dolayı ayrıldı. Caner Erkin'in çok fazla takımda kalmasını istemiyordum. Gökhan Gönül kendisi gitti. Fatih Aksoy'un gitmesine de ben karar verdim." ifadelerini kullandı.

"Beşiktaş'ta maç kazandıracak oyuncu var"

Hagi-Alex hakkında konuşan Sergen Yalçın, "Hagi, Alex bunlar yıldız oyuncuydu. Belli seviye üstünde, kupalar kazandırmışlar. En önemlisi maç kazandırır yıldız oyuncu." dedi.

"Beşiktaş'ta maç kazandıracak yıldız oyuncu var mı?" sorusuna ise Yalçın, "Var, İnşallah kazandıracaklar, biz de bekliyoruz. Adem Ljajic haftalardır yedek. Bu süreçte yanıma gelip bir kez konuşmadı. Demek ki yaşananlardan, yedek kalmaktan rahatsız değil. Adem Ljajic bugün antrenmanda hafif bir sakatlık yaşadı. Ljajic'in durumu yarın netlik kazanır." şeklinde konuştu.

"Beşiktaş isminin karşılığı..."

Sosyal medyayla ilgili bir eleştirisini de dile getiren Sergen Yalçın, "Beşiktaş'ta şampiyonluk hedefi koyamazsın. Beşiktaş'ın isminin karşılığı şampiyonluktur. Galatasaray ve Fenerbahçe'de de böyledir. Ülkemizde sosyal medyanın çok doğru kullanıldığını düşünmüyorum. Bir mesajım olursa kulübümüzün sitesi var. Devre arasında şu oyuncular oyuna girsin, şu oyuncular oyuna girsin diye mesajlar geliyor. Bayılıyoruz bu işlere." dedi.

'Keşke Şenol Güneş gitmeseydi' sözleri hakkında

Ahmet Nur Çebi'nin Şenol Güneş ile ilgili yaptığı açıklamalarla ilgili fikirini söyleyen Yalçın, "Bu söylemden alınmadım. Neden alınayım? Teknik direktörüz biz sürekli değişiyoruz. Siz istediğiniz hoca ile çalışmak isteyebilirsiniz. Başkan o anlamda söylemedi. Biz haber değeri var diye gazetelerde bunu manşete taşıdık." ifadelerini kullandı.