AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Servet Yardımcı'dan önemli açıklamalar

İlk Yayınlanma : 05 Ağu 2019 - 18:24 / Son Güncelleme : 05 Ağu 2019 - 18:24

TFF Başkanvekili Servet Yardımcı, açıklamalarda bulundu.

Yardımcı'nın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şöyle: 

"Güzel bir final bekliyoruz. Taraftarlar pazartesi gününden itibaren İstanbul'a gelecekler. Liverpool taraftarı İstanbul Havalimanı'na Chelsea taraftarı ise de Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelecekler. Liverpool taraftarı Taksim'de Chelsea taraftarı ise Beşiktaş Çarşı'da toplanacaklar.

Fatih Sultan Mehmet ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne UEFA Süper Kupa bayağı asılacak. 10 ay içerisinde İstanbul iki tane çok önemli finale ev sahipliği yapacak. Ben final maçı için Cüneyt Çakır'ı bekliyordum. Karar benim için sürpriz oldu.

Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nu 2020 Şampiyonlar Ligi finaline hazırlamamız lazım. Çalışmalarımızı titizlikle yapıyoruz. Zamanında çalışmalarımız bitecek. Süper Kupa maçında biletlerini gösterdikleri taktirde seyircilere ulaşım bedava olacak. Prestij bizim için çok önemli. Bu finallerin İstanbul'da olması bizim için çok önemli. Ülkemizin tanıtımı açısından paha biçilemez bir şey. İstanbul şehri her bakımdan hazır. İlk defa bir şehir 10 ay içerisinde bir finali iki kez yapacak.

Türkiye önemli bir futbol ülkesi. Kulüplerimiz uzun yıllardır finansal anlamda sıkıntı yaşıyor. Temennimiz bu sıkıntıların olmaması. Şampiyonlar Ligi'nde 1 değil, 2 takımla mücadele etmesi lazım. Malatyaspor'un Olimpija'yı geçmesi çok önemliydi, Başakşehir umarım Olympiakos'u geçer. Bunlar bizim için çok önemli.

C Ligi kuruldu. Küçük ölçekli takımlar Avrupa'da oynama imkanı bulacaklar. Önemli olan A ve B Ligi. Bizler de Türk futbolunun menfaati için buradayız. Türkiye'nin menfaati için çalışıyoruz."