Shaquille O’Neal’in Kariyerindeki En Büyük Pişmanlığı Ne?

06.10.2022 - 11:01 | Son Güncellenme: 06.10.2022 - 11:26

Basketbol haberleri... NBA’in efsane isimlerinden Shaquille O’Neal, Amerikan Basketbol Ligi kariyerindeki en büyük pişmanlığını açıkladı. İşte detaylar…

AJANSSPOR - HABER

Amerikan Basketbol Ligi’nin (NBA) yıldızlarından Shaquille O’Neal yeni açıklamaları ile basketbol severlerde merak uyandırdı. O’Neal, NBA kariyerindeki en büyük pişmanlığını söyledi ve karşısında oynadığı en sert oyuncudan bahsetti.

"En büyük pişmanlığım…"

NBA’in sezon öncesi Abu Dhabi turunda medyadan gelen sorulara cevap veren Shaquille O’Neal kariyerindeki en büyük pişmanlık hakkında şunları söyledi: "Pişmanlık için bir şey seçmem gerekirse çok fazla serbest atış kaçırdım. Bunun dışında hiçbir pişmanlığım yok. Ben her şeyi kendi yolumla yaptım."

 

O’Neal kariyeri boyunca kullandığı serbest atışların %47,3’ünü kaçırdı.

Karşılaştığı en sert oyuncu kim?

Medyadan gelen sorulardan birinde kendisine kariyeri boyunca oynadığı en sert oyuncu sorulan 50 yaşındaki efsane, soruyu ‘Kimse’ diyerek yanıtladı.

İlgini Çekebilir
Bu kadar benzerlik fazla! Babası belli oldu mu?
Habere Git

"Giannis ve Trae gibi oyuncular sayesinde"

Abu Dhabi’de medya sorularını yanıtlayan O’Neal, NBA’in tüm dünyaya yayılmasının nasıl mümkün olduğunu şu sözlerle açıkladı: "Giannis Antetokounmpo ve Trae Young gibi oyuncular sayesinde tabii. Elbette genç oyuncuların onlar gibi olmak istediklerini görüyorum. Oyun şimdi genişliyor ve bu çok güzel."

"Özel bir oyuncu"

Tüm zamanların en iyi oyuncusunun Michael Jordan olduğunun altını çizen O’Neal , bugün izlemekten en çok keyif aldığı basketbolcunun ise Golden Sate Warriors yıldızı Steph Curry olduğunu şu sözlerle belirtti: "Harika şutörlerimiz var ve harika şutörlerin oynadığını gördüm.  Ama hiçbiri onun gibi değil, o olağanüstü. O özel bir oyuncu."

Senin için hazırladığımız haberler